Šakių krašto vietos veiklos grupės 2016-2023 metų vietos plėtros strategija

  

2016 m. paramos sutarties Nr. 42VS-KM-15-1-06803

2022 m. gruodžio 16 d., penktadienį, įvyko viešas Šakių rajone (išskyrus miesto teritoriją) gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų lankymasis organizacijose bei pas fizinius asmenis, kurie įgyvendino arba įgyvendina projektus, finansuojamus Šakių krašto Vietos veiklos grupės administruojamomis paramos lėšomis.
Suinteresuotų žmonių grupė, lydima žingeidumo, intereso, noro pamatyti ir pažinti, visą dieną keliavo po savąjį rajoną, o ypatingai įdomu buvo dar ir tai, kad didžioji projektų dalis šį kartą – net šeši – buvo Kudirkos Naumiestyje.

Pirmasis projektas - UAB „Jautienos guru“ projektas ,,Mėsos brandinimo cechas diegiant novatoriškas technologijas ir kuriant darbo vietas” (ŠAKI-LEADER-6A-D -9-2-2021).
Projektas įgyvendintas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai be partnerių vykdytas pelno projektas, kuris gavo 44632,00 eurų paramą.
Projekto tikslas buvo - kurti modernų, vietinius išteklius naudojantį mėsos brandinimo cechą, taip kuriant konkurencingą mėsos brandinimo įmonę, kuri įdarbins vietos gyventojus.
Pagal projektą:
1. Vykdytojų įsigytos ir sutvarkytos patalpų sienos ir grindys iš projekto lėšų įrengtos pagal veterinarinius reikalavimus, keliamus brandinimo kamerai ir šokinio šaldymo šaldytuvui (šokinio šaldymo šaldytuvo užkrovimas planuojamas apie 2 tonos);
2. Įsigyta reikiama įranga;
3. Brandinimo kameros viduje įrengtas oro kelias – skerdienos oro linija, ant kurio kabinama žaliava brandinimui. Žaliavos užkrovimo kiekis apie 15 tonų;
4. Sukurta 1,5 etato darbo vietos darbininkams.
Labai džiugu, jog šio projekto dėka mūsų krašte ruošiama mėsa gurmanams – kaip sako UAB ,,Jautienos guru” direktorius Kęstutis Viliūšis – jau vis daugiau žmonių į savo valgymo tradicijas įtraukia jautieną. Anksčiau to buvo žymiai mažiau. Ir mes tikim projekto sėkme ir tokios mėsos paklausa!

 

Antrasis projektas – Vidmanto Augulio projektas „Šiltinimo poliuretanu verslo sukūrimas Šakių raj.“ (ŠAKI–LEADER–6A–D–10–4–2021).
Projektas įgyvendintas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai be partnerių vykdytas pelno projektas, kuris gavo 41008,00 eurų paramą.
Projekto tikslas buvo - pradėti šiltinimo poliuretanu verslą, siekiant skatinti verslumą bei kaimo gyventojų poreikius atitinkančių paslaugų teikimą Šakių krašto VVG teritorijoje.
Pagal projektą:
1.Įsigyta moderni kilnojama poliuretano purškimo įranga (1 vnt.);
2.Įsigytas krovininis automobilis, skirtas poliuretano purškimo įrangos transportavimui į paslaugos teikimo vietą;
3.Sukurta 1,5 etato darbo vietos putų purškimo meistrui ir pagalbiniam darbuotojui.
Projekto vykdytojas Vidmantas Augulis šio projekto ėmėsi, žinodamas tokios veiklos poreikį. Todėl nors kaip ir kiekviena naujo darbo, naujo projekto ar naujo reiškinio pradžia nėra lengva, Vidmantas tiki šio tiki projekto būtinumu, jo teikiama nauda ir gražiu šios veiklos augimu ateityje. Siekdami didinti gyvenamųjų pastatų energetinį efektyvumą, gyventojai supranta poreikį apsišiltinti savo namus ir patys to siekia. Purškiamos poliuretano putos – vienas universaliausių namų apšiltinimo sprendimų. Poliuretano putos yra atsparios drėgmei ir kitiems aplinkos faktoriams. Poliuretano putomis šiltinti galima visas namo dalis – pradedant nuo pamatų ir baigiant stogo izoliavimu. Pagal projektą įsigyta įranga ir automobilis puikiai leidžia tokį procesą vykdyti, išvažiuojant pas užsakovą į jo nurodytą vietą, todėl dabar lieka tik vis dažniau mėginti.
Jau ne viena siena ar stogo dalis apšiltinta. Žmonės domisi, klausinėja, užsako. Darbo bus, sako V. Augulis, dėkodamas už tokią galimybę VVG - jos pagalbos dėka sukurta paklausi paslauga.

 

Trečiasis projektas - Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centro ,,Santaka" projektas ,,Aplinkos priežiūros bendruomeninio verslo įkūrimas Kudirkos Naumiestyje, Šakių raj.”(ŠAKI–LEADER–6A–D–10–1–2021).
Projektas vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai bendruomeninis verslo projektas, kurį pareiškėjai vykdo be partnerių. Parama projektui - 51333,00 eurai.
Projekto tikslas buvo - pradėti aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio priežiūros paslaugų veiklą, siekiant skatinti verslumą bei kaimo gyventojų poreikius atitinkančių paslaugų teikimą Šakių krašto VVG teritorijoje.
Pagal projektą:
1.Įsigyta įranga, skirta aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio priežiūros paslaugoms teikti;
2.Sukurta 1,5 etato darbo vietos darbininkams.
Šiuo projektu sukurta paslauga teikiama Kudirkos Naumiesčio seniūnijos gyventojams ir įstaigoms, kuriems reikalingos aplinkos ir kraštovaizdžio tvarkymo paslaugos. Tokios paslaugos Kudirkos Naumiesčio seniūnijos teritorijoje iki šiol nebuvo. Todėl jau šį sezoną dirbusi technika, kuri buvo įsigyta pirmuoju etapu, ir įdarbintas nusimanantis žmogus nuveikė daug darbų paslaugos prašantiems žmonėms. Tad traktoriukas ir mulčeris dirbo ,,iš peties“! Antruoju etapu technikos įsigyta dar daugiau. Darbų daug. O ką jau kalbėti apie sniego stumdymo darbus, kurie, gamtai panorėjus, dabar yra ypatingai aktualūs.
Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centro ,,Santaka" technikos bazė labai stipriai pasipildė – sako pirmininkė Loreta. Jau po vieno sezono projekto vykdytojai naumiestiečiai jaučiasi įgavę patirties, patikrinę technikos galimybes, darbuotojų gebėjimus.

 

Ketvirtasis projektas - asociacijos „Išmanus jaunimas“ projektas ,,Asociacijos „Išmanus jaunimas“ inovatyvaus verslo pradžia kaimo vietovėje“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-1-2020). Projektas buvo vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai be partnerių vykdytas Bendruomeninio verslo projektas, kuris gavo 39998,44 euro paramą.
Projekto tikslas buvo - pradėti inovatyvų verslą, įsigyjant reikalingas modernias CNC frezavimo stakles, įrankius ir darbo priemones bei pastatant veiklai reikalingą pastatą – dirbtuves ir taip sukuriant darbo vietą kaimo vietovėje.
Pagal projektą:
1.Pastatytas verslo planui vykdyti reikalingas pastatas – dirbtuvės;
2.Įsigytos ir sumontuotos modernios CNC frezavimo staklės bei įsigyti kiti įrankiai (diskinis pjūklas, išilginio pjovimo staklės, juostinis šlifuoklis, obliavimo staklės, skersinio pjovimo staklės, kombinuotos šlifavimo staklės) ir darbo priemonės (stalinis kompiuteris), skirtos medienos pjaustymo ir obliavimo paslaugų teikimui bei gaminių iš medienos ir baldų gamybai ir apdirbimui;
3.Įdarbintas socialiai jautrios gyventojų grupės asmuo, t. y. operatorius– 1 etatas.
Su šiomis priemonėmis sukurta inovatyvi produkcija VVG teritorijos lygmeniu, t. y. moderni CNC frezavimo įranga gaminti produktus (stalus, kėdes, durų blokus, ažūrines sieneles, laiptų statramsčius ir turėklus, tvorų segmentus, tūrines iškabas, dekoracijas, suvenyrus), kurių Šakių krašto rinkoje nėra arba panašių produktų gamintojai nežinomi. Gamybos iš medienos procesas yra visiškai nekenksmingas aplinkai ir taip prisidedama prie gamtos išsaugojimo. Taip pat mažesne apimtimi gaminami produktai, naudojant MDP, LMDP, MPP, MDF, OSB plokštes, fanerą, baldinę furnitūrą. Be viso to, yra galimybė vykdyti aliuminio pjovimo, 3D ornamentų graviravimo, vario, PVC plokščių, dirbtinio akmens ir kitų tipų paviršių apdorojimo darbus, gaminant užrašus, tūrines iškabas, raides ir ženklus, reklaminius stendus, stovus, ženklus, dekoracijas, suvenyrus, puošybos elementus ir kt. Verslo vykdymo metu planuojama ganėtinai didelį dėmesį skirti įvairios Šakių krašto savitumą atspindinčios ir į vietovės garsinimą orientuotos regioninės produkcijos gamybai, taip tiesiogiai įtakojant Šakių krašto turizmo grandinės funkcinių ryšių stiprinimą ir išplečiant reprezentacinių produktų įvairovę.
Visas gautas pelnas bus naudojamas asociacijos poreikiams tenkinti, organizuojant įvairius renginius vietos jaunimui ir gyventojams.

 

Penktasis projektas - VšĮ Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centro projektas ,,Vietos bendruomenei skirtų sveikatingumo ir terapijos paslaugų plėtra” (ŠAKI-LEADER-6B-D-4-1-2019).
Projektas įgyvendintas pagal VPS II prioriteto priemonę „Gyventojų ir bendruomenės įtraukimas į viešųjų paslaugų teikimą“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-8).
Tai pelno projektas - Bendruomeninis verslas, kurį VšĮ Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centras įgyvendino be partnerių. Parama projektui– 59077,31euro.
Projekto tikslas buvo – didinti Šakių rajono gyventojams ambulatorinės reabilitacijos paslaugų prieinamumą, plėtojant sveikatingumo ir terapijos paslaugas, atitinkančias gyventojų poreikius.
Pagal projektą:
1.Užtikrintas sveikatingumo ir terapijos paslaugų atitikimas Kudirkos Naumiesčio bei kitų miestelių ir gyvenviečių gyventojų poreikiams, teikiant šias paslaugas: hidromasažo, multifunkcinės kapsulės, magnetinės terapijos, organizmo deguonies prisotinimo, lazerio, ultragarso multifunkcinės, šalčio terapijos, angliarūgštės vonių terapijos procedūras ir vaistažolių kokteilius.
2.Įsigyta Sveikatingumo paslaugų teikimui reikalinga įranga, teikiamos 9 skirtingos sveikatingumo ir terapijos paslaugos.
3.Sukurtos 5 naujos darbo vietas, iš kurių 1 darbo vieta sukurta Šakių rajone (išskyrus Šakių miestą) gyvenamąją vietą deklaravusiam asmeniui iki 40 metų.
Taip, centre dirba aktyvūs ir kilnūs žmonės.Visi yra linkę padėti tiems žmonėms, kurie gyvena Globos namuose ir kurie atvažiuoja specialiai paslaugą gauti – juk sveikata svarbiausia. Pagalba, atruizmas, atjauta – tai tie principai, kuriais vadovaujasi šio projekto vykdytojai.

 

Šeštasis projektas – Kęstučio Kareivos prekybos įmonės projektas ,,Maitinimo verslo įkūrimas Kudirkos Naumiestyje, Šakių raj.” (ŠAKI–LEADER–6A–D–10–2–2021).
Projektas vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai be partnerių vykdomas pelno projektas, kuris gavo 25587,00 eurų paramą.
Projekto tikslas buvo - įrengti karšto maisto išsinešimui užkandinę ir pradėti viešojo maitinimo veiklą Kudirkos Naumiestyje, siekiant skatinti verslumą bei kaimo gyventojų poreikius atitinkančių paslaugų teikimą Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje.
Pagal projektą:
1.Įsigyti karšto maisto išsinešimui užkandinei įrengti būtini virtuvės baldai: nerūdijančio plieno stalas (priėmimo); du nerūdijančio plieno stelažai (biriems produktams); du nerūdijančio plieno stalai su plautuve; šaldomasis stalas-šaldiklis; šaldomasis stalas; nerūdijančio plieno stalas su plautuve; du nerūdijančio plieno stalai; pastatoma nerūdijančio plieno lentyna; ingredientų vitrina; nerūdijančio plieno stelažas;
2.Įsigyta ir sumontuota karšto maisto išsinešimui užkandinei įrengti būtina virtuvės įranga: šaldytuvas 1; šaldytuvas 1; šaldiklis; elektrinis kebabų kepimo grilis; dviguba gruzdintuvė; gruzdintuvė vienguba; kontaktinis grilis; daržovių pjaustyklė; mikrobangų krosnelė; rankinis plakiklis; kavos aparatas; kavos malūnėlis; šerbeto gamybos aparatas; vitrininis šaldytuvas; kebabų mėsos peilis; nerūdijančio plieno ventiliacijos gaubtas;
3.Įsigytas atsiskaitymui už maitinimo paslaugas reikalingas kasos aparatas;
4.Sukurta 1,5 etato darbo vietos (1,5 etato).
Džiugu buvo matyti optimizmo kupinus žmones, kurie myli savo gyvenamąją vietą, kurie nori sukurti čia gyvenantiems ir čia atvykstantiems - pravažiuojantiems ar turistaujantiems žmonėms – sąlygas jaustis gerai, patogiai, turėti galimybę išgerti gardžios kavos ar suvalgyti sumuštinį ar kvapnų kebabą. Kuriamo verslo vieta mieste yra labai puiki, prie pat V. Kudirkos muziejaus ir paminklo, kur atvyksta pažintiniais tikslais turistai, kur ir miestelio gyventojams prisėsti kavai ar užkandėlei bus jauku.

 

Septintasis projektas - Andriaus Venciaus projektas ,,Kalviškų metalo gaminių gamyba bei apdirbimas” (ŠAKI–LEADER–6A–D–10–3–2021).
Projektas vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai be partnerių vykdomas pelno projektas, kuris gauna 24 939,00 eurų paramą.
Projekto tikslas buvo - pradėti kalviškų metalo gaminių gamybą bei metalo apdirbimo verslą, įsigyjant reikalingą specializuotą įrangą, įrankius ir darbo priemones bei pastatant veiklai reikalingą pastatą ir taip sukuriant darbo vietą kaimo vietovėje.
Pagal projektą:
Pastatytas kalvystės veiklai vykdyti pastatas – dirbtuvės;
Įsigytas brėžinių rengimui, jų skaitymui, užsakymų priėmimui, veiklos viešinimui stalinis kompiuteris;
Įsigyta metalo apdirbimui ir produkcijos gamybai reikalinga įranga ir įrankiai: CNC frezavimo staklės; profilių lenkimo staklės; juostinės pjovimo staklės; suvirinimo pusautomatis; juostinės metalo šlifavimo staklės; plazminis pjoviklis; oro kompresorius;
Įsigyta pagamintos produkcijos transportavimui automobilinė dviašė priekaba;
Įsigytas pagamintos produkcijos montavimui elektros generatorius;
Sukurta darbo vieta (1 etatas) socialiai jautrios gyventojų grupės asmeniui, t. y. kalviui/metalo apdirbėjui.
Andrius Vencius – patyręs kalvis. Todėl rašydamas projektą jis puikiai žinojo, ko jam reikia, kad jo veikla būtų patogesnė, našesnė, greitesnė. Jis savo tikslą pasiekė – dabar jam pačiam belieka pasitikėti savaisiais sumanymais, rankų stiprumu, reklamos galia – ir viskas vyks puikiai!

Aštuntasis projektas – IĮ „Modėja“ projektas ,,Kavinės „Modėja“ atnaujinimas ir plėtra“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-7-2020).
Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai pelno projektas, kuris buvo vykdytas be partnerių ir finansuotas 54242,42 eurų parama.
Projekto tikslas buvo - plečiant IĮ „Modėja“ veiklą, į rinką įvesti naujus gaminius ir paslaugas, tokiu būdu padidinti įmonės gaminamos produkcijos vertę, tradicinių patiekalų ir regioninių produktų integraciją į turizmo plėtrą bei sukurti papildomas darbo vietas socialiai pažeidžiamiems asmenims.
Pagal projektą:
1.Atnaujinta kavinės „Modėja“ virtuvė;
2.Įrengta kavinės „Modėja“ terasa (96 kv. m ploto);
3.Sukurtos dvi naujos darbo vietos Šakių rajono gyventojams;
4.Suremontuota svečių salė;
5.Įsigyti nauji baldai – stalai, kėdės ir baro įranga;
6.Pradėti gaminti pusgaminiai. Jie Šakių krašto gyventojams bus pardavinėjami kavinėje ,,Modėja” bei kaimo parduotuvėse;
7.Netolimoje ateityje bus pradėtos organizuoti degustacinės lietuvių senosios virtuvės patiekalų vakarienės.
Kadangi MODĖJA turi 15 metų maitinimo veiklos patirtį, tikime, jog šis projektas tik dar labiau pagelbės projekto vykdytojai ir visai komandai einant tuo keliu, kuriuo einama norint teikti kokybišką paslaugą klientams.

 

Į išvyką vyko 23 asmenys.
Informacinis renginys buvo nemokamas.
Renginio metu buvo fotografuojama, nuotraukos viešinamos.

Šakių krašto VVG administracija

Zenklai