Kvietimas kaimas

KVIETIMAS KAIMAMS

Dirbame nuotoliniu būdu

dirbame nuotoliniu būdu

Dirbame nuotoliniu būdu

Galutinis VVG1

Gerbiamieji pareiškėjai, projektų vykdytojai ir kiti interesantai!


Atsižvelgdama į LR Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, Šakių krašto VVG administracija savo darbą iki kovo 30 d. (arba iki tol, kol tęsis karantinas)
organizuoja nuotoliniu būdu.
Visi pareiškėjai, projekto vykdytojai ir kiti interesantai bus konsultuojami ir darbas su jais tęsiamas elektroninėmis ryšio priemonėmis – elektroniniu paštu.
Dėl visų iškylančių klausimų rašykite individualiai, nurodykite savo kontaktus. Esant reikalui mes Jums paskambinsime.
Tikimės visų tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo!
Primename, kad su mumis susisiekti galite el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Valdyba išsirinko pirmininką

Kovo 13 d. naujai išrinkta Šakių krašto vietos veiklos grupės valdyba rinkosi į pirmąjį savo posėdį. Svarbiausias šio posėdžio klausimas buvo – valdybos pirmininko rinkimai. Valdybos pirmininku buvo išrinktas Juozas Vytas Dainelis, J. Dainelienės įmonės atstovas. Naujieji valdybos nariai buvo supažindinti su valdybos darbo specifika viešų ir privačių interesų deklaravimo klausimu. Posėdžio metu patvirtino Vietos plėtros strategijos metinę įgyvendinimo ataskaitą už 2019 m., diskutavo kitais aktualiais Šakių krašto vietos veiklos grupės strategijos įgyvendinimo klausimais.
Džiaugiamės aktyvia ir konstruktyvia naujosios valdybos darbo pradžia, linkime sėkmingai eiti šia kryptimi toliau. Juk kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo!

Diskusijos, pokalbiai, o kur sprendimai?

Jau ne pirmą kartą Šakių krašto vietos veiklos grupės pirmininkas ir darbuotojai susitinka su Šakių rajono savivaldybės valdžios atstovais dėl PVM kompensavimo būtinybės iš savivaldybės biudžeto bendruomeniniuose projektuose.
Kovo 12 d. Šakių krašto vietos veiklos grupės atstovai, bendruomenių, pateikusių vietos projektus ir planuojančių pateikti, pirmininkai arba atstovai, Šakių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Darius Jakavičius, biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė susirinko pokalbiui dėl PVM kompensavimo bendruomeniniuose projektuose.
Bendruomenės, rašydamos bendruomeninio verslo projektus, planuoja įsisavinti Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtros ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšas, kurios sudaro 95% viso projekto vertės be PVM. Bendruomeninis verslas skiriasi nuo privataus verslo, nes bendruomeninis verslas yra laikomas socialinio verslo forma, kurios pagrindinis tikslas tenkinti vietos bendruomenės viešuosius poreikius ir spręsti bendruomenei aktualias socialines problemas. Versle akcentuojamos pajamos, o bendruomeniniame versle gautos pajamos investuojamos į pačių bendruomenės žmonių gerovę. Bendruomeninis verslas kaimui naudingas ne tik tuo, kad bendruomenė turi lėšų sau ir sukuriama darbo vietų, bet šis verslas gali sustiprinti jame dirbantį žmogų. Ir tai yra naujovė Šakių rajone, pavyzdžių tenka dairytis kitur.

Skaityti daugiau...

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?