Gautas kvietimas. Dalinamės juo ir linkim aktyvumo!

Labinamės ir kviečiame!

Esame Aktyvių piliečių fondo gebėjimų stiprinimo programos - NVO akademijos - komanda. Visos Lietuvos mastu skelbiame antrą kvietimą nevyriausybinėms organizacijoms į nemokamas studijas!

Pavasarį akademiją baigė 13 organizacijų, o nuo ateinančio rudens organizacijų atstovams vėl siūlome ilgalaikį mokymosi procesą, kurio tikslas – suteikti dalyviui galimybę tapti pokyčio agentu savo organizacijoje ir bendruomenėje.

Studijų vertė vienos organizacijos komandai - 4000 Eur. Prioritetas bus teikiamas kandidatams atstovaujantiems vietos lygiu veikiančias organizacijas ir/ar tautinių mažumų organizacijas.

Jei esate NVO – registruokitės iki rugpjūčio 20 d., jei esate organizacija, kuri dirba su NVO – tikimės, kad pasidalinsite kvietimu su Jūsų akiratyje esančiomis nevyriausybinio sektoriaus organizacijomis.

Laiške prikabinti kvietimai lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis su visa informacija ir registracijos anketos nuoroda.

NVO akademijos programos vadovių video kvietimai:

Živilė Kubilienė

Jurgita Ribinskaitė - Glatzer

Būkime tinkliški, dalinkimės vertingomis žiniomis!

 

NVO akademija kvietimas LT_1

NVO akademija kvietimas_EN_2

NVO akademija kvietimas_PL_3

NVO akademija kvietimas_RU_4

MB „Apolas“ įgyvendina projektą „Vandenlenčių parkas Valiulių tvenkinyje“

05MB „Apolas“ įgyvendina projektą „Vandenlenčių parkas Valiulių tvenkinyje“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-9-2020). Projektas vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę ,,Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai yra pelno projektas, kurį MB „Apolas“, kurio vadovas - direktorius Paulius Mikelaitis -
vykdo be partnerių, pretenduodamas į 48 718,46 eurų paramą.
Projekto tikslas - vykdyti verslą, įkuriant vandenlenčių, vandens slidžių, irklenčių parką Valiulių tvenkinyje bei sukuriant naujas darbo vietas.
Projekto uždaviniai:
1.Įrengti vandenlenčių, vandens slidžių, irklenčių parką Valiulių tvenkinyje ir įsigyti šių paslaugų teikimui reikalingą įrangą:
Vandenlenčių parko sistemą:
Atramų sistemą (System 2019 basic, kurią sudaro kabelio įrenginys – lynų sistema, kurios aukštis 9-10 m.), 1 vnt.; papildomų įrankių rinkinį, 1 vnt.; distancinį pultą, 1vnt.; įrenginio instaliavimą su apmokymais, 1 vnt.).
Slydimo bokštą (6 metrai), 1 vnt.
Nukreipimo bokštą (6 metrai), 1 vnt.
Kabelių įtempimo sistemą (įrankių dėžę), 1 vnt.
Keltuvą (su 20 m. laidu), 1 vnt.
Sportinį inventorių: vandenlentes - 4 vnt; šalmus - 4 vnt.; liemenes - 4 vnt.; vandens slidžių batus - 4 vnt.; vandens slides - 4 vnt.; hidrokostiumus - 4 vnt.; pripučiamą irklentę - 1 vnt.
Vandenlenčių parko elementus: kicker - 2 vnt.; pro pipelong -1 vnt.; pro boxlong - 1 vnt.; figūrų pristatymo ir sumontavimo paslaugas - 1 vnt.
2.Įsigyti du į vientisą sistemą jungiamus modelinius namelius – konteinerius (kiekvieno plotas 2,5 m. x 12 m.), kad juos sujungus į sistemą būtų gaunamas apie 60 kv. m. plotas ir įrengti juose vandenlenčių parko klientų aptarnavimo patalpas, sportinio inventoriaus nuomos punktą bei sanitarinį mazgą (tualetą, dušą).
3.Sukurti 2 darbo vietas (etatus): parko operatoriui/instruktoriui (-ei) ir administratoriui (-ei).
4.Sukurti internetinį puslapį apie laisvalaikio, poilsio ir sporto pramogų galimybes vandenlenčių parke (Valiulių tvenkinyje).
Laukiamas rezultatas.

Skaityti daugiau...

Sveikinimas

02

Vaclovo Jurgučio įmonė įgyvendina projektą ,,Medienos apdirbimo cecho adresu Kęstučio g. 55, Daugėliškių k., Šakių sen., Šakių r. sav. modernizavimas“

JURGUTIS 11Vaclovo Jurgučio įmonė įgyvendina projektą ,,Medienos apdirbimo cecho adresu Kęstučio g. 55, Daugėliškių k., Šakių sen., Šakių r. sav. modernizavimas“ (ŠAKI-LEADER-3A-D-4-2-2019).
Projektas vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę ,,Vietos ištekliais pagrįstų produktų vertės didinimas ir maisto tiekimo grandinių plėtojimas“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-5).

Tai yra pelno projektas, kurį Vaclovas Jurgutis vykdo be partnerių, pretenduodamas į 30 000,00 eurų paramą.
Projekto tikslas - modernizuoti esamą medienos apdirbimo cechą, įsigyjant krovimo techniką ir modernų šildymo katilą, išlaikyti 1 esamą įmonės savininko vietą ir sukurti papildomai 1 darbo vietą socialinę atskirtį patiriančiam Šakių rajone gyvenamąją vietą deklaravusiam asmeniui.
Projekto uždaviniai:
2.1. Įsigyti medienos apdirbimo cecho modernizavimui reikalingą techniką ir įrangą:
2.1.1. Šakinį krautuvą, keliamoji galia 3500 kg;
2.1.2. Kieto kuro katilą, galingumas 500 kW;
2.1.3. Dūmsiurbę su valdymo skydu;
2.1.4. Multicikloną;
2.1.5. Akumuliacinę talpą.
2.2. Atlikti lentpjūvės katilinės rekonstravimo-šildymo katilo montavimo ir katilinės modernizavimo darbus su medžiagomis.
2.3. Sukurti 1 naują darbo vietą, 1 pilną etatą, krautuvo operatoriui – pagalbiniam darbininkui, Šakių krašto VVG teritorijoje gyvenančiam socialinę atskirtį patiriančiam asmeniui.

Šiandien Vaclovas Jurgutis savo mediena kvepiančioje lentpjūvėje rodo mums iš projekto lėšų įsigytus daiktus – šakinį krautuvą, kieto kuro katilą, dūmsiurbę su valdymo skydu, multicikloną ir akumuliacinę talpą. Nupirkta viskas, kas turėjo būti nupirkta!
Vaclovas džiaugiasi – teoriškai viskas turi būti ekonomiškiau, našiau, greičiau, ekologiškiau… Dabar tik pradėjo eksperimentuoti su nauja įranga ir sako, jog tik po metų galės pasakyti, kaip yra iš tiesų…Juk nusipirkęs daiktą, turi jį pažinti, susidraugauti su juo, suprasti jį… Bet tikisi, kad šiandieninė nauda naujos technikos forma pasiteisins 100 procentų!!!
Linkim patyrusiam medžio apdirbimo ,,vilkui” sėkmės ir sutariam susitikti rudeniop, kai ne tik įranga Vaclovas galės pasidžiaugti, bet ir lentpjūvės katilinės modernizavimu!!

Šakių krašto VVG informacija

Zenklai

Skaityti daugiau...

VšĮ „Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras“ įgyvendina projektą ,,Šakių rajono gidų rengimo kursai“

VšĮ „Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras“ įgyvendina projektą ,,Šakių rajono gidų rengimo kursai“ (ŠAKI-LEADER-1C-M-8-4-2020). Projektas vykdomas pagal VPS II prioriteto priemonę ,,Vietos projektų pareiškėjų ir vykdytojų mokymas, įgūdžių įgijimas“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-3).
Projekto tikslas - Šakių krašto VVG strategijos vykdymo teritorijoje gyvenančių asmenų įtraukimas į krašto pažinimo ir profesionalaus pristatymo procesą. Profesionalios gido paslaugos teikimo skatinimas ir plėtojimas turizmo srityje, žinių suteikimas, naujų įgūdžių vedant ekskursijas ir edukacijas anglų kalba kompetencijų, būtinų sėkmingam projekto įgyvendinimui, formavimas. Šakių rajone dar neturėtos naujos paslaugos įvedimas – gidas/personažas. Šakių rajono bei atskirų lankytinų objektų populiarinimas ir gaivinimas, perspektyvos vietos turizmui augti.
Projekto uždaviniai:
Suorganizuoti 20-čiai Šakių krašto VVG teritorijos gyventojų profesionalių gidų mokymų lietuvių-anglų kalbomis ciklą (trukmė - 250 val., iš kurių 146 val. skirtos teoriniam mokymui ir 104 val. – praktiniam ugdymui) iš dalies nuotoliniu būdu (naudojantis nuotolinio vaizdo ir garso konferencijų programa), kurį sudarys 19 temų ir 5 išvykstamosios ekskursijos.

Tai yra be partnerių vykdomas ne pelno projektas, kuriam parama siekia 7 122,00 eurus.

Džiugu laukti šito projekto mokymų pradžios, nes norintiems mokytis jie suteiks labai daug naujų žinių apie Šakių kraštą, apie jo istoriją, papročius, kultūrą ir virtuvės tradicijas. Šie mokymai suteiks žinių ir apie bendravimą, elgesio kultūrą, oratorinius subtilumus, įtaigos galią ir dar daug daug nenusakomų įdomumų...
Koks gražus bebūtų pasaulis, pirmiausiai pažinkime savo kraštą. Gido profesija tarnauja šiam kilniam tikslui. Gidai dažniausiai yra tie žmonės, kurie atveria vartus į kraštą ir jį reprezentuoja. Gidais gali būti tik atviri, neužsisklendę žmonės, kuriems patinka bendrauti, kurie yra smalsūs. Manom, kad būsimieji Šakių gidai bus būtent tokie!
Šakių krašto Vietos veiklos grupė tiki, kad šio projekto pagalba mūsų nedidelis Zanavykijos kraštas skambės per Lietuvą ir gal net per pasaulį dar gražiau, dar įdomiau, dar garbingiau!
Sėkmės projekto organizatoriams, gidų mokytojams ir mokiniams – būsimiems gidams!!

Šakių krašto VVG informcija

Zenklai

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?