Šakių krašto vietos veiklos grupės 2016-2023 metų vietos plėtros strategija 2016 m. paramos sutarties Nr. 42VS-KM-15-1-06803

2023 m. birželio 7 d., trečiadienį, įvyko viešas Šakių rajone (išskyrus miesto teritoriją) gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų lankymasis įmonėse, įstaigose, organizacijose bei pas fizinius asmenis, kurie įgyvendino arba įgyvendina projektus, finansuojamus Šakių krašto Vietos veiklos grupės administruojamomis paramos lėšomis.
23 asmenų krašto žmonių grupė su gera nuotaika informacinį turą po rajoną pradėjo, su dar geresne nuotaika baigė – diena ilga, bet pamatytų įgyvendintų projektų sąrašas buvo dar ilgesnis. O ką jau bekalbėti apie įspūdžių ir emocijų sąrašo ilgį!
1. Pirmasis projektas - Biudžetinės įstaigos Kukarskės globos namai projektas ,,Terapinės rekreacijos paslaugų teikimas Kukarskės globos namuose” (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-13-2020). Tai be partnerių vykdytas pelno projektas, kuris gavo 59 996,00 eurų paramą. Projekto tikslas - pradėti teikti terapines rekreacines paslaugas senyvo amžiaus žmonėms ir negalią turintiems asmenims bei paslaugas, padedančias gerinti Šakių rajono gyventojų sveikatos būklę. Projekto dėka įsigyta visa įranga terapinių rekreacinių paslaugų teikimui. Pastatyta uždara lauko terasa su skardiniu stogu, stiklinėmis sienomis, įrengta šildymo sistema „oras-oras“, įvesta elektros instaliacija. Taip pat įrengtas trinkelėmis klotas lauko takelis su metaliniais turėklais, vedantis į lauko terasą bei kneipo takas. Sukurtos dvi darbo vietos. Šitokio projekto poreikį padiktavo pats gyvenimas – juk globos namuose gyvena įvairiausių negalių ištikti senyvi žmonės, kuriems gyvenimo kokybę gerinti reikia taikyti visokiausias priemones. Štai tokios terapinės paslaugos ir yra pagalba žmonėms. Ir beje, ne tik globos namuose gyvenantiems – juk šia paslauga naudotis turi galimybę ir iš kitų gyvenimo vietų ir sąlygų atvykę žmonės. Ši paslauga ne globos namų gyventojams yra teikiama už mokestį. Beje, projekto veiklos jau vyksta nuo praėjusių metų, todėl vykdytojai jau gali žinoti ir žino poreikius, klaidas, reklamos ir viešinimo būtinybę. Į informacinį renginį vykę žmonės domėjosi visomis esamomis priemonėmis ir išvykdami išsivežė žinią kitiems – yra galimybė pasirūpinti sutrikusia sveikata – tam reikia vkti į Kukarskės globos namus.

 

2. Antrasis projektas - MB „Šlepetija“ projektas “MB „Šlepetija“ verslo plėtra” (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-10-2020). Tai pelno projektas, kuris vykdytas be partnerių ir finansuotas 19 110,00 eurų parama. Projekto tikslas - MB „Šlepetija“ verslo plėtra, modernizuojant technologinį procesą ir kuriant darbo vietas. Projekto vykdymo metu įsigyta siuvinėjimo mašina, sukurta 1 nauja darbo vieta. MB „Šlepetija“ pagrindinė veikla – šlepečių siuvimas. Įmonė žinoma ir gerai vertinama Šakių rajone ir visoje šalyje. Norint kelti kokybės lygį dar aukščiau, būtina tobulinti gamybos procesus, o kad juos patobulinti - reikia modernizuoti technologinį procesą. Įmonė šlepečių prekybą vykdo per elektroninę parduotuvę slepetija.lt. ir vietoje siuvimo ceche. Labai svarbus yra dalyvavimas su savo parduodama produkcija mugėse ir kituose renginiuose, nes taip didinamas įmonės ir jos produkcijos žinomumas, o gyvas bendravimas su klientais duoda apčiuopiamos naudos – galima sužinoti žmonių poreikius, apavo madas, išgirsti įdomių klientų minčių. Tad šiam tikslui iš projekto lėšų įsigytas krovininis automobilis, kuris yra skirtas prekių transportavimui į muges, miestų šventes ir kitus renginius. Tadas Bybartas optimistas – tiki savo darbo sėkme, paklausa, nes pats yra darbštus ir pagalbos iš niekur neprašo… Apsilankiusieji žavėjosi Tado linksmumu, paprastumu, ramiu ir nuosekliu darbu – prisipirko šlepečių ir su šypsena veiduose atsisveikino su Šlepetija…

 

 

3. Trečiasis projektas - Veršių bendruomenės centro, asociacijos projektas „Veršių bendruomenės verslo inkubatoriaus kūrimas“ (ŠAKI-LEADER-6B-D-6-10-2020).
Paramos suma - 60 000,00 eurų. Tai be partnerių vykdytas bendruomeninio verslo projektas.
Projekto tikslas - teikti įstaigų/įmonių, gyventojų poreikius atitinkančias paslaugas, įveiklinti viešuosius pastatus ir erdves. Projekto metu buvo įsigyti įrankiai, įranga, baldai, priemonės kirpėjos ir manikiūrininkės darbo vietoms, batutai, cukraus vatos ir pop corn aparatai pramogų paslaugoms, įgarsinimo įranga renginių organizavimui ir įgarsinimui, automobilinės priekabos jų transportavimui, elektros generatorius jų veikimui palaikyti; elektrinis vandens šildytuvas, kondicionierius; nešiojamas kompiuteris. Buvo įsigyta ir sumontuota 60 kv. m arkinio angaro tipo arka renginių organizavimui. Projekto metu sukurta ir išlaikoma 1,5 darbo vietos (1,5 etato).
Įsigijus pripučiamų batutų, cukraus vatos ir spragėsių (pop corn) gamybos aparatų, įgarsinimo įrangą, paįvairinami vaikų užimtumo renginiai, šventės ne tik turimose patalpose, bet ir lauke. Įsigijus dar ir automobilinę priekabą, jau galima paįvairinti ir kitų rajono įstaigų/įmonių organizuojamus renginius. Daliai minėtų prietaisų reikalinga elektros energija, todėl projekto vykdytojai įsigijo du elektros generatorius. Nuo pavasario iki rudens daug renginių organizuojama Veršių kaime esančiame parkelyje, t. y. valstybiniame žemės sklype, kuris patikėjimo teise priklauso Šakių rajono savivaldybei. Parkelis sutvarkytas Veršių bendruomenės centro pastangomis, įgyvendinant projektą „Viešosios infrastruktūros gerinimas Veršių kaime“ pagal 2007-2013 metų Šakių krašto VVG strategiją. Projekto lėšomis nuomojamose patalpose sukurtos darbo sąlygos kirpėjai ir manikiūrininkei. Šiomis paslaugomis gali naudotis net neįgalūs gyventojai, nes yra pritaikytas įėjimas į patalpas ir judėjimo negalią turintiems asmenims.
Patalpų šildymui įsigytas kondicionierius – šilumos siurblys kirpyklai. Šitos paslaugos padidina elektros energijos vartojimą. Kad išlaidos būtų mažesnės, projekto lėšomis ant plokščio stogo, esančio virš bendruomenės centrui priklausančių patalpų, sumontuota 15,25 kW saulės elektrinė, nes elektra reikalinga ir pramogų paslaugoms, vykstančioms viduje ar mokyklos stadione. Apsilankiusieji viskuo domėjosi, stebėjosi paslaugų įvairove ir linkėjo projekto vykdytojams, kad viskas pasiteisintų pagal sumanymą.

 

 

4. Ketvirtasis projektas - Šakių socialinių paslaugų centro projektas ,,Šakių rajono krizių centras“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-11-12-2021). Šis projektas vykdytas be partnerių. Parama projektui - 60000,00 eurų.
Projekto tikslas – Šakių rajono kaimiškoje vietovėje sukurti naują paslaugą (intensyvi krizių įveikimo pagalba krizių centre), kuri padėtų šeimoms (asmenims), esančioms krizinėse situacijose, ugdyti ir stiprinti asmenų gebėjimus savarankiškai spręsti savo socialines problemas, padėti įveikti socialinę atskirtį, atkurti socialinius ryšius su visuomene bei organizuoti ir teikti socialines paslaugas Šakių rajono gyventojams.
Projekto metu įsigyti baldai (virtuvės baldų komplektas, valgomojo komplektai, svetainės baldų komplektas, sofos, dviaukštės lovos, kambario baldų komplektai, įranga (skalbimo mašina, skalbinių džiovyklė, šaldytuvai, televizorius) gyvenamosios ir darbo erdvės sukūrimui. Taip pat įsigytas 8+1 vietų keleivinis automobilis. Įrengti gyvenamieji kambariai 5 šeimoms (ne daugiau 19 asmenų) laikino apnakvindinimo paslaugos teikimui kriziniu atveju. Taipogi sukurtos 2 naujos darbo vietos (1.5 etato).
Projekto uždaviniai yra labai reikšmingi tam, kad galėtų būti pasiektas projekto tikslas. O tikslas yra labai svarbus ir kilnus – tokios paslaugos šiuo metu kaimiškoje vietovėje nebuvo, o poreikis tokioms šeimoms sukurti deramą gyvenimo ir socialinio sustiprėjimo aplinką yra labai didelis.
Projekto vykdytoja, Šakių socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė džiaugiasi šio projekto idėja, eiga, realizavimo aplinkybėmis ir, be jokios abejonės, tiki jo svarba ir nauda. Šiuo metu jau gyvena šios grupės, kuriai projektas skirtas, šeimos. Jos naudojasi viskuo, kas joms sukurta, gauna ir auklėjimo, priklausomybių mažinimo bei gydymo organizavimą, socialinių įgūdžių ugdymą. Nei vienas iš apsilankiusiųjų nenuneigė šio projekto reikšmės, bet išvažiuodami, be jokios abejonės, linkėjo, kad šitokių krizių ištiktų šeimų mažėtų…

 

5.Penktasis projektas - MB „Karis“ projektas ,,MB ,,Karis” plėtra – aplinkos, kraštovaizdžio ir kelių tvarkymas, priežiūra” (ŠAKI-LEADER-6A-D-11-11-2021). Tai be partnerių vykdytas verslo projektas, kuris gavo 40000,00 eurų paramą.
Projekto tikslas buvo - plėsti MB ,,Karis” veiklą aplinkos, kraštovaizdžio ir kelių tvarkymo, priežiūros srityje, sukuriant dvi naujas darbo vietas kaimo vietovėje gyvenantiems asmenims iš socialiai pažeidžiamos grupės. Įgyvendinant projektą, vykdyta mažos bendrijos veiklos plėtra, įsigyjant naują mini ekskavatorių, hidraulinį grąžtą ir reversinę vibroplokštę aplinkos, kraštovaizdžio ir kelių priežiūros ir tvarkymo darbams. Įsigijus įrangą, teikiamos pigesnės, kompleksinės mobilios, vienkartinės ir periodinės aplinkos, kraštovaizdžio ir kelių tvarkymo, priežiūros paslaugos fiziniams bei juridiniams asmenims. Atliekami visi žemės kasimo darbai - žemės lyginimo, gręžimo, formavimo, planiravimo kaušais; vykdomos kelių ir takelių pagrindų įrengimo bei priežiūros paslaugos ir kt. Sukurtos dvi pastovios darbo vietos (1,5 etato) gyvenamąją vietą Šakių rajone deklaravusiems asmenims iš socialiai pažeidžiamos grupės. Projekto lėšomis įsigijus naują, ekonomišką ir manevringą techniką bei įrangą, įmonė turi galimybę padidinti teikiamų paslaugų įvairovę. Jau teikiamos mobilios/kompleksinės paslaugos su mini ekskavatoriumi – žemės, grunto ir kt. medžiagų kasimo, lyginimo, planiravimo, rovimo, šiukšlių pakrovimo darbai, hidrauliniu grąžtu – žemės, kelmų gręžimo darbai, tvorų, garso izoliavimo sienelių statymo, šlaitų sutvirtinimo sienelių polių gręžimo darbai, reversinės vibroplokštės pagalba atliekamas žemės grunto sutankinimas kelių, takelių, aikštelių rengimui ir priežiūrai.
Projekto vykdytojas Dainius Naujokaitis džiaugiasi dideliu užsakymų srautu – juk darbas sezoninis, tad reikia triūsti ištisai, kad pasiteisintų projektins sumanymas įmonės veiklai plėsti.

6. Šeštasis projektas - Kriūkų bendruomenės centro projektas ,,Gyvenimas prie Nemuno“ (ŠAKI - LEADER - 6B - KV - 11 - 1 - 2021). Paramos suma – 4005,00 eurai. Projekto partneris - Šakių rajono Kriūkų mokykla – daugiafunkcis centras. Projekto tikslas buvo – saugoti Kriūkų krašto kultūros savitumą telkiant bendruomenės narius vietos tapatybės puoselėjimui ir turizmo plėtrai. Projekto vykdymo metu buvo suburta savanorių grupė projekto veikloms (atrinkti svarbiausias Kriūkams nuotraukas, įmontuoti stendus, pakabinti laivelius – dores) įgyvendinti.
Atrinkus nuotraukas apie Kriūkų krašto istoriją, buvo pagaminti stendai (1000x1500 mm, kojos 1100 mm). Informacija stenduose pateikiama lietuvių, rusų ir anglų kalbomis. Jie pastatyti prie pėsčiųjų tako Pušyno g. (10 vnt). Taip pat pagaminti metaliniai laiveliai – dorės ir papuošti apšvietimo stulpai (5 mm plienas, ilgis 1050 mm) (14 vnt). Smagu buvo žiūrėti į turiningai padabintą taką – jame ir grožio, ir informacijos, ir autentikos, ir jausmo labai daug. Keliaujantys po rajoną smalsuoliai mielai klausėsi Kriūkų bendruomenės aktyvisčių Editos Pranskaitienės ir Lilijos Liutvinienės pasakojimo ne tik apie projektą, bet ir apie Kriūkus!

7. Septintasis projektas - Kriūkų bendruomenės centro projektas „Kriūkų bendruomenės verslo pradžia“ (ŠAKI-LEADER-6B-D-6-8-2020). Paramos suma - 59 994,00 eurai.
Tai be partnerių vykdytas bendruomeninio verslo projektas. Projekto tikslas - Kriūkų seniūnijoje įkurti naują paslaugą, kuri būtų orientuota į ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūros, kultūrinio švietimo, kūrybos, meninės (interaktyvios) edukacijos organizavimo veiklą. Taip pat organizuoti poilsio, laisvalaikio ir švenčių paslaugas. Projekto metu suremontuotos, atnaujintos ir vaikams pritaikytos senos patalpos. Jose teikiamos vaikų priežiūros, edukacijos paslaugos. Taip pat įkurtas kasdienai ir šventėms pritaikytas vaikų žaidimų kambarys su vidaus žaidimų aikštelės įranga bei interaktyvios ekspozicijos įranga. Vykdytojas teikia tris pagrindines paslaugas: užimtumo vaikų žaidimų kambaryje organizavimo paslaugas; vaikų priežiūros paslaugas; edukacinės programos vedimo paslaugas. Sukurtos 3 darbo vietos (1,5 etato). Visi susirinkusieji žavėjosi patalpų įrengimo grožiu, išmone, jaukumu. Interaktyvi erdvė susieta su Kriūkų krašto poeto, vaikų ir jaunimo literatūros klasiko, žurnalisto ir redaktoriaus Vytauto Tamulaičio atminimu. Sienų piešiniuose slepiasi poeto knygelių personažai – smagu jų ieškoti, bet tegul ieško tie, kam skirta visa ši erdvė!

8. Aštuntasis projektas - MB „Jo jo pramogos vaikams” projektas ,,Greitojo maitinimo veiklos tolimesnė plėtra, panaudojant vietos žaliavas“ (ŠAKI- LEADER- 6A-D-11-7-2021). Projekto vertė - 37 617,30 euro. Projekto tikslas - maksimaliai išnaudojant vietos gamintojų produkciją ir kuriant naujas maisto produktų tiekimo linijas, plėtoti greitojo maitinimo paslaugas. Įgyvendinant projektą, buvo įsigyta 10 komplektų lauko baldų su lauko skėčiais ir šildytuvais, įsigyti specialiai lauko maitinimui pritaikyti indai, netrukus bus įsigytas geokupolas, kuris galės būti pritaikytas pagalbinėms patalpoms; jau įsigytas deguonies kokteilių aparatas, indaplovė, stelažų ir spintų komplektas, ledo generatorius, įsigytas ir įrengtas sveikų gėrimų lauko baras.
Taip pat sukurta 1,5 darbo vietos. Smagu žiūrėti, matyti ir žinoti, kad yra mūsų krašte tokia gardi mobili paslauga, kuri gali pateikti maitinimą ten, kur tik užsakovas paprašo.

9. Devintasis projektas - UAB ,,Vailit” projektas „Unikalių paslaugų plėtra Šakių rajone“ (ŠAKI-LEADER-3A-D-3-5-2019). Paramos suma - 55 418,00 eurų. Tai be partnerių vykdytas pelno projektas. Projekto tikslas – plėtoti unikalių paslaugų teikimo centrą (virtualios realybės pramogos rekreacijai ir pažintiniams tikslams), sukuriant naujas paslaugas vietos gyventojams, naudojant vietos išteklius. Vykdant projektą, įsteigta unikali poilsio ir laisvalaikio paslaugų teikimo bazė ir vykdoma jos plėtra. Įsigytas virtualios realybės simuliatorius su kompiuterine įranga, elektros generatorius, transporto priemonė (autobusiukas) ir priekaba. Taip pat sukurtos 2 naujos darbo vietos kaimo vietovėje. Projekto vykdytojai, energingi ir nenustygstantys vietoje jaunuoliai, pakalbinti apie projektą, su džiaugsmu ir pasididžiavimu pasakoja apie savo veiklą, apie savosios paslaugos poreikį, apie įtemptą darbų grafiką įvairiuose Lietuvos kampeliuose su eilėse stovinčiais jaunais žmonėmis. Tai paslauga, kurios Šakiuose iki šiol nebuvo. Praktika rodo, kad ji labai mielai priimama visur, kur tik pasirodo. Tačiau kadangi jau veiklos vykdymas laiko požiūriu yra gerokai įsibėgėjęs, paslaugos teikimas nebūna vien tik lengvas užsiėmimas. Vis tiktai tai yra aparatūra, technika, elektronika, kuri genda ir tenka labai įtemptai dirbti, kad paslaugos teikimas pagal poreikį nenutrūktų. Tad linkim jaunatviškai komandai ekstremaliose veiklose ekstremalių ir pojūčių – ir patiems, ir paslaugų gavėjams!

10. Dešimtasis projektas - Edgaro Žilaičio projektas ,,Paslaugų verslo steigimas ir plėtra Šakių rajone“ (ŠAKI-LEADER-3A-D-7-3-2020). Tai be partnerių įgyvendintas projektas, gavęs 32 865,00 eurų paramą. Projekto tikslas – pradėti ir plėtoti pramoginių maisto produktų gamybą ir realizaciją, sukuriant naujus produktus vietos gyventojams, naudojant vietos išteklius ir sukuriant darbo vietą vietos gyventojui. Pagal projektą įsigyti du pilnai automatiniai cukraus vatos gaminimo aparatai, pilnai automatinis spragintų kukurūzų (taip vadinamų popkornų) aparatas. Šis aparatas turi galimybę gaminti dviejų skonių popkornus: sūrius ir saldžius. Įsigytas N1 klasės automobilis, į kurį sumontuotas vienas cukraus vatos gaminimo aparatas bei vienas popkornų gaminimo aparatas. Automobilio pagalba bus galima transportuoti aparatus po įvairiais kaimų ir miestų šventes. Taip pat su aparatais bus galima vykti į įvairius privačius renginius, vestuves, gimtadienius. Projekto veikloms vykdyti sukurta viena nauja darbo vieta Šakių rajone (išskyrus Šakių miestą) savo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaravusiam asmeniui. Edgaras pasakoja, kad jo vykdomas projektas labai naudingas krašto ir kitų Lietuvos vietovių bendruomenėms – ypatingai vaikams – juk negali jiems nepatikti greitai ir gražiai gaminama cukraus vata. Mes irgi galėjom pasijausti vaikais, pasisaldinti ir taip gražią dieną ir palinkėti saldžiame – sūriame versle sėkmės!

 

 

Informacinis renginys buvo puikus – žmonės pamatė, kuo turtingas mūsų kraštas… O turtingas, pirmiausia, darbščiais žmonėmis!

Į išvyką po rajoną vyko 23 asmenys.
Informacinis renginys buvo nemokamas.
Renginio metu buvo fotografuojama, nuotraukos viešinamos.

Šakių krašto VVG administracija

Zenklai

INFORMUOJAME, KAD 2023-05-31 ŠAKIŲ KRAŠTO VVG 2023-2027 M. VIETOS PLĖTROS STRATEGIJA  PATEIKTA NACIONALINEI MOKĖJIMO AGENTŪRAI VERTINIMUI ATLIKTI