INFORMACINIS RENGINYS

Šakių krašto vietos veiklos grupės 2016-2023 metų vietos plėtros strategija
2016 m. paramos sutarties Nr. 42VS-KM-15-1-06803

2024 m. birželio 5 d., trečiadienį, įvyko viešas Šakių rajone (išskyrus miesto teritoriją) gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų lankymasis įmonėse, įstaigose bei pas fizinius asmenis, kurie įgyvendino projektus, finansuojamus Šakių krašto Vietos veiklos grupės administruojamomis paramos lėšomis.
Suinteresuoti žmonės, sukaupę patirtį įvariose gyvenimo srityse, lydimi savojo smalsumo ir skirtingo intereso, vedini noro pamatyti ir pažinti, ką turime savame krašte ne tik sukurto, bet ir kokiomis aplinkybėmis sukurto, turintys savų planų ateičiai arba planų padėti ir nukreipti kažkokiems darbams kitus, visą dieną keliavo po savąjį rajoną. Džiugu, kad projektų turime nemažai – diena buvo graži visomis prasmėmis – švietė saulė ir šypsojosi darbus dirbantys žmonės! Tą dieną buvo aplankyta net 10 projektų – jau įgyvendintų ir jau su geroką pagreitį įgavusiomis veikomis!
1. Pirmasis projektas – tai Dainiaus Venckūno projektas ,,Inovatyvių sveikatingumo paslaugų komplekso sukūrimas poilsiavietėje „Paliekys“ (ŠAKI-LEADER-3A-D-6-14-2020). Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę ,,Vietos ištekliais pagrįstų produktų vertės didinimas ir maisto tiekimo grandinių plėtojimas“ (LEADER-19.2-SAVA-5).
Paramos suma - 44 949,00 eurai.
Projekto tikslas buvo - inovatyvių sveikatingumo paslaugų komplekso sukūrimas Lekėčiuose.
Projekto metu įgyvendinti uždaviniai:
1. Pastatytas 35,30 m2 pastatas (pirtis) su terasa;
2. Pastatytas 30 m2 pastatas (masažo namelis);
3. Įsigytas 31 m2 vasarnamis (poilsio namelis);
4. Įsigytos statybinės medžiagos (mediena, santechnika, elektros instaliacija) ir įranga (SPA baseinas, vaikų žaidimų aikštelė, projektorius, dviračiai, pirties krosnis, dujų katilai, virtuvėlės įranga, poilsio kambario baldai, masažinis stalas, relaksiniai masažo gultai, sėdmaišiai);
5. Sukurta 1,5 naujos darbo vietos (etato) vadybininkui (-ei) ir pirtininkui (-ei)-masažuotojui (-ai).
Įgyvendinus šį projektą, įdėjus daugybės Dainiaus ir jo žmonos Daivos darbo dienų, valandų laiką ir „dūšią“, kiekvieną čia atvykstantį pasitinka jauki, graži tarsi pasaka, kaip pastebėjo trečiadienį čia apsilankę žmonės, poilsiavietė ,,Paliekys“! Iš tiesų, tas gamtos patrauklumas, birželio pradžios žaluma ir Lekėčių miestelio grožis bei D. ir D. Venckūnų tobulas, iki detalių apgalvotas, požiūris į turistą ar į ramaus, jaukaus ir malonaus poilsio panorusį žmogų – sukūrė stebuklą – čia atvažiavęs, nenori išvažiuot... Linkim stiprybės išlaikyti tokią aukštą kartelę... Ir linkim žmonėms atrasti to lėtojo turizmo privalumus...

 

2. Antrasis projektas – tai Žydrūno Naujokaičio projektas „Mobilios kupolų nuomos paslaugos sukūrimas“ (ŠAKI- LEADER- 6A-D-10-9-2021). Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse” (LEADER-19.2-SAVA-10). Paramos suma - 59973,00 eurai.
Projekto tikslas buvo - inovatyvios mobilios kupolų nuomos paslaugos renginių organizavimui bei apgyvendinimui ir poilsiui sukūrimas.
Projekto metu įgyvendinti uždaviniai:
1. Įsigytas kupolą renginių organizavimui;
2. Įsigyti 4 kupolai apgyvendinimui ir poilsiui;
3. Sukurta elektroninė užsakymų platforma;
4. Sukurtos 2 naujos darbo vietos.
Šio projekto išskirtinumas ir inovatyvumas mūsų krašte yra tai, kad tokios formos ir tokio tipo statinių renginiams ir apgyvendinimui iki šiol dar neturėjom – juolab, kad jie mobilūs ir pagal užsakovo pageidavimą gali būti nuvežti ir sukonstruoti ten, kur tik užsakovas pageidauja. Projektas įgyvendintas – belieka linkėti sėkmės „įsivažiuojant“ projekto veikloms. Projekto vykdytojai įsitikinę, kad tokio formato statiniai ir veikla juose užtikrintai bus įdomi žmonėms!

 

3. Trečiasis projektas – tai MB „Hidromelsta“ projektas „MB „Hidromelsta“ verslo naujų paslaugų plėtra” (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-4-2020). Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-10).
Paramos suma - 60 000,00 eurų.
Projekto tikslas buvo – plėtoti konkurencingą smulkųjį verslą Šakių rajone ir teikti kraštovaizdžio formavimo bei aplinkos tvarkymo paslaugas kaimo gyventojams.
Projekto metu įgyvendinti uždaviniai:
1.Įsigyta aplinkos tvarkymui skirta įranga (ekskavatorinis krautuvas);
2.Įsigyta kraštovaizdžio projektavimui skirta įranga (nešiojamas kompiuteris);
3.Sukurtos 2 darbo vietos.
Apsilankiusius pas projekto vykdytoją Ričardą Dabašinską maloniai nustebino jo ramybė, kalbant apie vykdomus darbus, apie jų poreikį, apie konkurenciją… Ričardas sako, kad jei nori dirbti – darbo visada rasi! Tad mes džiaugiamės ir projekto vykdytojo požiūriu, ir darbų pasiūla, ir kompetencijomis. Vis tiktai, tikra tiesa – patirtis yra rimtas dalykas! Linkėjom išvažiuodami geros kloties darbuose…

 

4. Ketvirtasis projektas – tai Svetlanos Daugėlienės projektas „Maitinimo verslo įkūrimas Gelgaudiškyje, Šakių raj.“ (ŠAKI-EURI-6A-D-13-1-2022). Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Fizinių asmenų verslo kūrimas“ (LEADER-19.2-SAVA-11).
Paramos suma – 27 821,00 euro.
Projekto tikslas buvo - įrengti karšto maisto išsinešimui užkandinę ir pradėti viešojo maitinimo veiklą Gelgaudiškyje, siekiant skatinti verslumą bei kaimo gyventojų poreikius atitinkančių paslaugų teikimą Šakių rajono Gelgaudiškio seniūnijoje.
Projekto metu gyvendinti uždaviniai:
1.Įsigyti karšto maisto išsinešimui užkandinei įrengti būtini virtuvės baldai. Tai:
- Plieniniai stelažai produktams (5 vnt.);
- Nerūdijančio plieno darbo stalas su lentyna, plautuve (2 vnt.);
- Vandens maišytuvas su spaudiminiu dušu ir čiaupu;
- Nerūdijančio plieno dviguba lentyna (2 vnt.);
- Nerūdijančio plieno plovimo vonia;
- Nerūdijančio plieno šaldomas stalas (2 vnt.);
- Nerūdijančio plieno pakabinama lentyna;
- Stovas konvekcinei krosniai,
- Nerūdijančio plieno gamybinis/darbo stalas (3 vnt.);
2.Įsigyta ir sumontuota karšto maisto išsinešimui užkandinei įrengti būtina virtuvės įranga.
Viešojo maitinimo paslaugoms teikti būtinos virtuvės rangos komplektą sudaro:
- Šaldiklis;
- Šaldytuvas (2 vnt.);
- Bulvių skutimo mašina;
- Daržovių pjaustyklė;
- Indų plovimo mašina ir stovas;
- Automatinis vandens minkštinimo filtras (2 vnt.);
- Mėsos purentuvas;
- Elektrinė garinė konvekcinė krosnis;
- Dujinė viryklė su stovu;
- Elektrinis kebabų aparatas;
- Elektrinis peilis kebabams pjaustyti;
- Kontaktinis grilis;
- Svarstyklės;
- Planetarinis mikseris;
3.Sukurta 1 etato ekvivalentui prilyginta darbo vieta užkandinės savininkei, dirbančiai pagal
individualią veiklą.
Viskas padaryta – apsilankiusieji pas Svetlaną trečiadienį tai matė – visko daug, viskas nauja, blizga, gražu ir gardu! Belieka palinkėti projekto vykdytojai, kad Gelgaudiškio miesto žmonės ir pravažiuojantys pro Gelgaudiškį, įvertintų Svetlanos darbą, pastangas ir “gaspadinės” gebėjimus! Norisi, kad žmonės vertintų tai, ką taip arti savęs turi – pagamintą šviežią maistą.

 

5. Penktasis projektas – tai MB „Eligmita" projektas ,,MB „Eligmita“ paslaugų plėtra ir darbo vietų kūrimas“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-13-5-2022). Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (LEADER-19.2-SAVA-10).
Paramos suma - 37 660,00 eurų.
Projekto tikslas buvo - MB „Eligmita“ verslo plėtra, įsigyjant krautuvą ir išplečiant teikiamų paslaugų spektrą, įdarbinant darbuotojus ir labiau prisitaikant prie klientų poreikių.
Projekto metu įgyvendinti uždaviniai:
1.Įsigytas krautuvas, kurio pagalba padidinama paslaugų apimtis ir vertė, išplečiamas siūlomų paslaugų spektras, teikiamos kaimo gyventojų poreikius atitinkančios paslaugos;
2.Įdarbintas socialinę atskirtį patiriantis asmuo, didinama socialinė įtrauktis ir stiprinamas socialinis solidarumas;
3.Sukurta 1,3 naujos darbo vietos (etato) vairuotojui (-ai) - operatoriui (-ei).
Krautuvas skirtas atlikti įvairius darbus: paviršinio augalinio grunto sluoksnio nukasimo darbai, birių medžiagų (smėlio, žvyro, juodžemio ir kt.) paskleidimas, sklypo planiravimo ir lyginimo darbai, reljefo formavimo, aplinkos tvarkymo ir kiti gerbūvio darbai, krovos darbai ir statybinių medžiagų pervežimas statybvietėje. Tikslinė grupė – Šakių, Vilkaviškio, Jurbarko, Tauragės rajonų juridiniai asmenys (įmonės) ir fiziniai asmenys. Projekto vykdytojas Eligijus Andriukaitis
sako, jog darbo turi tikrai labai daug. Ir nors konkurencijos šiais laikais iš tiesų netrūksta – svarbu darbų kokybė, požiūris į užsakovo reikalavimus, atsakomybė bei pagarba tiek interesantui, tiek sau! Tik tada, anot Eligijaus, bus visiems gerai! Tikime ir linkime, kad taip ir būtų!

 

6. Šeštasis projektas – tai Loretos Adomaitienės projektas „Konditerijos kepyklėlės atidarymas Kudirkos Naumiestyje“ (ŠAKI-EURI-6A-D-13-3-2022). Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Fizinių asmenų verslo kūrimas“ (LEADER-19.2-SAVA-11).
Paramos suma - 25 664,00 eurai.
Projekto tikslas buvo - sukurti konditerijos gaminių kepimo verslą Kudirkos Naumiestyje.
Projekto metu įgyvendinti uždaviniai:
1. Įsigyta ir sumontuota kepyklėlės įranga (keramikinis praustuvas, prekinės platforminės svarstyklės, spinta valymo inventoriui, rūbų spintelė, šaldytuvas, stelažas sausiems produktams, stalas su lentyna ir plautuve, planerinis mikseris, plovimo vonia, stelažas, darbo stalas, garinė konvekcinė krosnis, indų plovimo mašina, baro stalas su plautuve, vitrina gaminiams, vežimėlis konditerinėms skardoms, nerūdijančio plieno stalas, indukcinė viryklė, elektrinis marmitas, šaldiklis, ventiliacinis gaubtas, kasos aparatas) iš savivaldybės nuomojamose komercinėse patalpose istoriniame miestelio centre - Dariaus ir Girėno g.26, Kudirkos Naumiestyje.
2. Įvykdžius Maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus kuriamam konditerijos cechui, gautas
maisto tvarkymo pažymėjimas.
3. Sukurta nauja kepėjo darbo vieta (1etatas) atskirtį patiriančiam Šakių rajono gyventojui.
Įgyvendinus projektą ir įkūrus kepyklėlę, įdiegta šiuolaikinė konditerijos gaminių kepimo technologija nuo tešlos paruošimo iki galutinio kepinių iškepimo – kepyklėlėje šiuo metu kepami grybukai ir krašto pasididžiavimas – saldžios eglutės. Darbo procese dalyvauja ir produktą kuria naujame darbuotojo etate dirbantis kepėjas. Dviese organizuojant darbą, vienas kepėjas ruošia tešlas, kepa, kitas užsiima gaminių dekoravimu, pakavimu, atidavimu klientams. Įkūrus kepyklėlę viešoje vietoje, ji tapo traukos objektu, visi klientai – ir turistai, ir vietiniai gyventojai ją lengvai randa ir gali įsigyti gaminių, jų iš anksto neužsisakę. Nors, kaip dar nedidelė, bet jau “ūmiai” užgriuvusi patirtis rodo, kad tų iš anksto neužsisakytų gaminių labai mažai lieka ir trumpai būna… Užsakymų daug, todėl pagaminti laisvam pardavimui laiko nedaug ir lieka! Pas Loretą apsilankę kraštiečiai įsitikino jos kepyklėlėje kepamų saldumynų gardumu, kiek pavyko gauti pirkti – tai ir nusipirko ir išvažiuodami stebėjosi Loretos verslumu, greitumu, darbštumu ir ateities planais dėl plėtros! Valio, Loreta, ir sėkmės!

 

7. Septintasis projektas - tai Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centro projektas „Vietos bendruomenei skirtų ambulatorinės reabilitacijos paslaugų plėtra” (ŠAKI-LEADER-6A-D-11-4-2021). Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse” (LEADER-19.2-SAVA-10).
Paramos suma - 60000,00 eurų.
Projekto tikslas buvo– didinti ambulatorinės reabilitacijos paslaugų prieinamumą bei gyventojų, susiduriančių su sveikatos problemomis, socialinę įtrauktį, teikiant Šakių rajono gyventojų poreikius atitinkančias kineziterapijos ir garso, vaizdo ir šviesos terapijos paslaugas bei elektrostimuliacijos kūno, žmogaus kūno diagnostikos ir vakuumo, radiodažnio ir kavitacijos procedūras.
Projekto metu įgyvendinti uždaviniai:
1. Užtikrintas ambulatorinės reabilitacijos paslaugų atitikimas Kudirkos Naumiesčio bei kitų Šakių rajono savivaldybės miestelių ir gyvenviečių gyventojų poreikiams, teikiant šias naujas paslaugas:
- Kineziterapijos paslaugą su specialistu;
- Kineziterapijos paslaugą be specialisto;
- Garso, vaizdo ir šviesos terapijos paslaugas;
- Elektrostimuliacijos kūno procedūrą;
- Žmogaus kūno diagnostikos procedūrą;
- Vakuumo, radiodažnio ir kavitacijos procedūras;
2. Sukurta 1,5 naujų darbo vietų (etatų), kuriuose įdarbinta daugiavaikė motina (slaugytojo padėjėja - 1 etatas) ir vyresnio amžiaus žmogus (bendrosios praktikos slaugytoja - 0,5 etato);
3. Įsigyta ši naujoms ambulatorinės reabilitacijos paslaugoms teikti reikalinga įranga:
- Bėgimo takelis;
- Elipsinis treniruoklis;
- Dviratis treniruoklis;
- Steperis;
- Profesionalus vibro treniruoklis;
- Irklavimo treniruoklis;
- Vaizdo projekcinė sistema;
- Relaksacinė itin aukštos kokybės garso sistema;
- Ledinė juosta dekoratyviniam ir programuojamam lubų apšvietimui;
- Foninio įgarsinimo sistema su mikšeriniu stiprintuvu;
- Vaizdo projekcijos ir relaksacijos programinė įranga ir vaizdo turinys;
- Relaksacijos/burbulų vamzdis su kamuoliukais;
- Elektrostimuliacijos aparatas;
- Diagnostikos prietaisas;
- Vakuumo, radiodažnio ir kavitacijos aparatas veidui ir kūnui.
Teikiamas sveikatingumo ir terapijos paslaugas gali gauti visi Kudirkos Naumiesčio ir Šakių rajono gyventojai, kuriems atliekamos procedūros reikalingos dėl negalios, ligos ar patirtos traumos.
Projekto vykdytojai, paklausti, kaip patys vertina šį projektą, sako – vertina labai gerai ir džiaugiasi nusprendę jį vykdyti! Juk negalima blogai vertinti to, kas sukuriama toje gyvenamojoje vietovėje naujo – ir ne tik tos vietovės gyventojams, bet ir žmonėms iš kitų vietovių, kurioms šios naujos paslaugos neprieinamos. Juolab, kad tai viskas dėl žmonių sveikatos. Iš tiesų – ir mūsų grupės žmonės pasidžiaugė tuo, kas padaryta ir girdėjosi kalbant ir planuojant – kad savimi rūpintis reikia ir būtinai reikės apsilankyti ir pasinaudoti šio projekto metu sukurtomis naudomis žmogui!

 

8. Aštuntasis projektas – tai Kęstučio Kareivos prekybos įmonės projektas ,,Maitinimo verslo įkūrimas Kudirkos Naumiestyje, Šakių raj.” (ŠAKI–LEADER–6A–D–10–2–2021). Projektas vykytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (LEADER-19.2-SAVA-10).
Paramos suma – 25 587,00 eurų.
Projekto tikslas buvo - įrengti karšto maisto išsinešimui užkandinę ir pradėti viešojo maitinimo veiklą Kudirkos Naumiestyje, siekiant skatinti verslumą bei kaimo gyventojų poreikius atitinkančių paslaugų teikimą Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje.
Projekto metu įgyvendinti uždaviniai:
1.Įsigyti karšto maisto išsinešimui užkandinei įrengti būtini virtuvės baldai: nerūdijančio plieno stalas (priėmimo); du nerūdijančio plieno stelažai (biriems produktams); du nerūdijančio plieno stalai su plautuve; šaldomasis stalas-šaldiklis; šaldomasis stalas; nerūdijančio plieno stalas su plautuve; du nerūdijančio plieno stalai; pastatoma nerūdijančio plieno lentyna; ingredientų vitrina; nerūdijančio plieno stelažas;
2.Įsigyta ir sumontuota karšto maisto išsinešimui užkandinei įrengti būtina virtuvės įranga: šaldytuvas 1; šaldytuvas 1; šaldiklis; elektrinis kebabų kepimo grilis; dviguba gruzdintuvė; gruzdintuvė vienguba; kontaktinis grilis; daržovių pjaustyklė; mikrobangų krosnelė; rankinis plakiklis; kavos aparatas; kavos malūnėlis; šerbeto gamybos aparatas; vitrininis šaldytuvas; kebabų mėsos peilis; nerūdijančio plieno ventiliacijos gaubtas;
3.Įsigytas atsiskaitymui už maitinimo paslaugas reikalingas kasos aparatas;
4.Sukurta 1,5 etato darbo vietos (1,5 etato).
Projekto darbuotoja Lina sako, kad jau turi savo klientus, kad jau žino jų skonius ir poreikius, žino, kaip reikia dirbti – kitaip sakant – viskas yra gerai! O mums belieka tik džiaugtis tuo ir linkėti sėkmės!

 

9. Devintasis projektas – tai Irmanto Karpavičiaus projektas ,,Irmanto Karpavičiaus aplinkos tvarkymo ir medienos smulkinimo paslaugos “ (ŠAKI-EURI-6A-D-13-3-2022).
Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Fizinių asmenų verslo kūrimas“ (LEADER-19.2-SAVA-11).
Paramos suma - 21218,00 eurų.
Projekto tikslas buvo - aplinkos tvarkymo darbų (krūmų pjovimo, medžių genėjimo, medienos smulkinimo) verslo sukūrimas, įkuriant darbo vietą.
Projekto metu įgyvendinti uždaviniai:
1. Įsigyta: medienos smulkintuvas, pjūklas, aukštapjovė ir gyvatvorių žirklės;
2. Sukurta sau darbo vieta pagal individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą;
3. Sukurtas aplinkos tvarkymo darbų (krūmų pjovimo, medžių, gyvatvorių genėjimo, medienos smulkinimo) verslas ir teikiamos paslaugos gyventojams bei savivaldybės ir valstybės įmonėms.
Projekto vykdytojas Irmantas Karpavičius sako, kad jis visada norėjo sukurti kažką „savo“, bet visada pritrūkdavo tai ryžto, tai drąsos, tai pinigų! Bet vis tiktai jam pasisekė sutikti žmonių, kurie padrąsino, paskatino ir įtikino, kad viską padaryti galima! Irmantas sako, kad dabar jam darbų ieškoti netenka – darbai ieško Irmanto. Tuo viskas ir pasakyta – reiškia, kad yra paklausa, yra užsakymų, o kai jų nėra - yra visokių būdų sugalvoti, ką pasiūlyti žmonėms naudingo, kad naudinga būtų ir pačiam… Smagu girdėti ne nusivylimus, ne liūdesius dėl kažkokių mažesnių ar didesnių nesėkmių – bet optimizmą! Tad linkim, kad liūdėti nebūtų dėl ko ir kada!

 

10. Dešimtasis projektas - tai Gintaro Didžiulio projektas ,,Gintaro Didžiulio verslo pradžia” (ŠAKI-EURI-6A-D-11-8-2021). Projektas vykdytas pagal VPS I prioriteto priemonę „Fizinių asmenų verslo kūrimas“ (LEADER-19.2-SAVA-11).
Paramos suma - 29 999,90 euro.
Projekto tikslas buvo: žemės kasimo darbų verslo sukūrimas įkuriant darbo vietą.
Projekto metu įgyvendinti uždaviniai:
1. Įsigytas ekskavatorius iki 20kW (1 vnt.);
2. Sukurta 1 nauja darbo vieta (etatas).
Tikslas pasiektas, uždaviniai įgyvendinti, mobili paslauga teikiama!
Su įsigytu ekskavatoriumi Gintaras visą kontrolės laikotarpį ir po jo planuoja vykdyti įvairius žemės kasimo darbus, nes turi tam reikiamą kvalifikaciją (ekskavatoriaus mašinisto pažymėjimą) ir darbo patirtį. Šio projekto apimtyje atliekami dabar ir ateityje planuojami atlikti įvairūs žemės kasimo darbai. Mobilias žemės kasimo darbų paslaugas teikiančių fizinių asmenų nėra daug. Dažniausiai šias paslaugas teikia įmonės, todėl fizinis asmuo gali konkuruoti kainos atžvilgiu (pigesnės paslaugos). Be to, įmonės yra orientuotos į didelius užsakymus, o pareiškėjas daugiau orientuosis į užsakovus - fizinius asmenis (namų ūkius). Darbštus žmogus darbo susiras net tada, kai jo, regis, nėra ir nebus. Todėl jam ir sekasi… O mums visiems buvo smagu girdėti, kad daugiau palikti tėvynę ir važiuoti užsidirbti svetur, toli į užsienį jis nebenori, nes ten jau nemažai buvęs, bet net ir reikalo bei jokio poreikio nėra! Sėkmės darbuose, Gintarai!
Informacinis renginys baigėsi, palikęs žmonėms neišdildomus įspūdžius. Belieka tik džiaugtis ir tikėti visų projektų darbo sėkme ir paklausa! Gražus mūsų kraštas, gražūs žmonės, gražus ir mūsų gyvenimas – tik mokėkime vertinti!

 

Į išvyką po rajoną vyko 23 asmenys.
Informacinis renginys buvo nemokamas.
Renginio metu buvo fotografuojama, nuotraukos viešinamos.

Šakių krašto VVG administracija

Zenklai