Nelengvas darbas dėl kitų žmonių gyvenimų…

Dažno žmogaus gyvenime būna nuopolių, paklydimų, nesėkmių, bėdų, kai gyvenimas nusidažo juodom spalvom… Tada labai svarbu sutikti žmones, kurie galėtų pakelti, padėti, paguosti, kurie galėtų suteikti paprasčiausią gyvenimo džiaugsmą… Šiuo atveju labai norisi džiaugtis žmonėmis, kurie dirba Šakių socialinių paslaugų centre ir vykdo funkcijas bei teikia paslaugas, kurias teikti centras sudarė galimybes, įgyvendinęs projektą ,,Šakių rajono krizių centras” (ŠAKI–LEADER–6A–D–11–12–2021).
Projekto tikslas buvo – Šakių rajono kaimiškoje vietovėje sukurti naują paslaugą (intensyvią krizių įveikimo pagalbą krizių centre), kuri padėtų šeimoms (asmenims), esančioms krizinėse situacijose, ugdyti ir stiprinti asmenų gebėjimus savarankiškai spręsti savo socialines problemas, padėti įveikti socialinę atskirtį, atkurti socialinius ryšius su visuomene bei organizuoti ir teikti socialines paslaugas Šakių rajono gyventojams.
Projekto dėka Šakių socialinių paslaugų centras įsigijo baldus (virtuvės baldų komplektą, 2 valgomojo komplektus, svetainės baldų komplektus, 2 sofas, 7 dviaukštės lovas, 6 kambario baldų komplektus) ir įrangą (skalbimo mašiną, skalbinių džiovyklę, 2 šaldytuvus, televizorių) gyvenamosios ir darbo erdvės sukūrimui. Taip pat įsigijo 8+1 vietų keleivinį automobilį. To paties projekto lėšomis buvo įrengti gyvenamieji kambariai 5 šeimoms (ne daugiau 19 asmenų) laikino apnakvindinimo paslaugos teikimui kriziniu atveju. Darbui šiuo projektu sukurtame krizių centre sukurtos 2 naujos darbo vietos (1,5 etato).

Iki šio projekto pradžios Šakių krašto kaimiškoje vietovėje nebuvo tokios paslaugos. O poreikis tokią paslaugą teikti mūsų krašte yra labai didelis, nes tokių šeimų, kuriose vyrauja nesutarimai, kyla konfliktai, santykiams kenkia ydingi įpročiai ir priklausomybės, kenčia vaikai, buvo, yra ir, vertinant situacijas šeimose, akivaizdu, kad bus. Todėl sukurti deramą žmonių iš tokių šeimų ,,atsistatymo“ būseną, gyvenimo ir socialinio sustiprėjimo aplinką yra labai svarbi užduotis socialinį darbą dirbantiems žmonėms.
Apsilankymo Krizių centre dieną jame gyveno keturios moterys ir aštuoni jų vaikai. Kai kurios moterys čia gyvena porą mėnesių, o viena moteris su nedidelėm pertraukėlėm jau beveik devynis mėnesius. Šiame centre nuolat gyvena šios kategorijos, kuriai projektas ir skirtas, šeimos. Jos naudojasi viskuo, kas dėl jų sukurta. O svarbiausia, kad gauna auklėjimo, priklausomybių mažinimo bei gydymo organizavimo, socialinių įgūdžių ugdymo paslaugas... Ypatingai svarbu, kad tų šeimų vaikai gauna ramybę, patogias ir saugias mokymosi sąlygas ir jaukus namus… Nors ir laikinus, bet atspindinčius tikrų šeimyniškų namų dvasią. Čia gyvenantiems žmonėms, patekusiems į sudėtingas ir skaudžias savųjų gyvenimų situacijas, iš kurių paprastai patys ir negali išeiti, ištiesiama ta ,,pagalbos ranka”, kuri padeda atsitiesti. Pasikalbėjom su dviem centro darbuotojom – Kristina Sendžikiene ir Roma Stankevičiene. Jos mielai papasakojo, kokie sunkumai lydi čia gyvenančių žmonių – suaugusiųjų ir vaikų – gyvenimus. O taip pat mes išgirdom ir apie tai, kokia yra centre dirbančių žmonių darbo specifika… Vieniems vienaip sunku, kitiems kitaip nelengva… Juk nors abi pusės turi tarsi ir tą patį tikslą – pasiekti normalią atskiros šeimos gyvenimo kokybės būseną, kiekvienos iš šių abiejų pusių atsakomybės kartais labai ir labai skiriasi… Atsisveikindami išgirstam darbuotojų vienu balsu ištartus žodžius – kas motyvuotas ir nori atsitiest, atsitiesia…Po šio sakinio liko ilgas daugtaškis, nesunkiai leidžiantis įsivaizduoti, kas būna, kai motyvo nėra…
Linkim, kad šis nelengvas Krizių centro darbuotojų darbas kažkokiu mistiniu būdu įgautų kuo daugiau ,,motyvuojančių” galių!

Šakių krašto VVG informacija

Zenklai