Sudargo piliakalniai - nuolat žingeidžiųjų akiračiuose

02Rugpjūčio 18 d. Šakių rajono piliakalnių kompleksą aplankė 53 Kėdainių rajono bendruomeninių organizacijų atstovai. Kėdainių rajono vietos veiklos grupė įgyvendino Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos dalinai finansuotą projektą "Kėdainių rajono piliakalnių pažinimas ir sklaida".
Sudargo kraštas tiek gamtiniu, tiek istoriniu atžvilgiu turi unikalių ypatumų: nuostabiai graži gamta, ledynmečiu sukurtos aukštos kalvos, į kurias įsiterpia raguvos. Ant tų kalvų įsikūręs Sudargo miestelis, saugantis praeities istorinio paveldo atminimą. Kėdainiškiai nutarė pasidomėti ir Šakių rajono Sudargo piliakalniais.
Ekskursijos dalyviams labiausiai patiko Balnakalnio, Vorpilio ir Pilaitės piliakalniai. Pakilus į piliakalnius, atsiveria neaprėpiamos žaliuojančių miškų platybės, besidriekiančios iki pat tolimiausio horizonto, gyvenvietės, upelių raizgynės ir plati sraunaus Nemuno vaga. Visi Sudargo piliakalniai - pritaikyti turizmui: sujungti pėsčiųjų takais, įrengti patogūs nusileidimo laiptai iki pat Nemuno vagos, prie kiekvieno iš jų įrengti informaciniai stendai.

01Kėdainiečius lydėjusi gidė - Sudargo kraštotyrininkė, bendruomenės centro vadovė, aktyvi Šakių rajono visuomenės veikėja Alberta Natalija Dragūnaitienė, išsamiai papasakojo apie šių archeologijos paminklų istorines reikšmes, atsakė į rūpimus klausimus.
Piliakalnių metai artėja į pabaigą, o ruduo gal dar padovanos gražių spalvotų dienų. Tas dienas galėtume paskirti savo rajono piliakalniams, kad neliktų nei vieno neaplankyto. Juk piliakalniai- itin svarbus istorinės atminties objektas. Lankykim juos ir organizuotai, ir pavieniai, šeimomis, o ypač su vaikais.

VVG informacija

 

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?