Konkursas "Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje"

imagesEtninės kultūros globos taryba kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene 2017 metais skelbia konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“. Tai pernai vykdyto konkurso „Pasidalink istorija apie tautinį rūbą tremtyje“ tęsinys. Tik šiais metais kreipiasi į platesnę auditoriją – visus, kurie gyvena Lietuvoje ar toli už jos ribų. Laukia įdomių istorijų apie Jūsų ar Jūsų artimųjų tautinį drabužį. Kviečia konkurse dalyvauti kiekvieną, kuriam tautinis kostiumas yra svarbus etninės, regioninės ar asmeninės tapatybės simbolis arba brangi šeimos relikvija.
Galbūt norite papasakoti apie tautinio rūbo ar kostiumo detalės perdavimą iš kartos į kartą. Galbūt žinote daug emocijų sukėlusią rūbo įsigijimo, jo likimo ar sukūrimo istoriją. Galbūt norėtumėte pasidalinti pasakojimu apie tautinio kostiumo reikšmę emigracijoje ar tremtyje. Laukiama įvairiausių pasakojimų, kuriuose atsiskleistų tautinio rūbo svarba reikšmingose Jūsų, Jūsų šeimos ar bendruomenių šventėse bei situacijose.


Laukiama tekstų arba nuotraukų iki 2017 gruodžio 1-os dienos. Įdomiausioss istorijos bus talpinamos Etninės kultūros globos tarybos veidaknygėje https://www.facebook.com/etnotaryba, Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje ir bus saugoma etninės kultūros archyve
Šis konkursas padės sukaupti vertingos medžiagos, kurioje tautinis kostiumas išryškės kaip svarbus tapatybės simbolis ir brangus asmeninis daiktas, kupinas įvairiausių prasmių, susijęs su šeimos gyvenimo įvykiais. Šiuo konkursu siekiame geriau atskleisti tautinio kostiumo reikšmę mūsų gyvenimuose ir tautos istorijoje.
Jūsų laiškų su istorijomis apie tautinį rūbą laukiama el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba adresu: J. Tumo-Vaižganto g. 4-1, 01108 Vilnius.
Platesnė informacija tel. (8 5) 210 7160, +370 605 90 120 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

VVG informacija