Trumposios tiekimo grandinės: sėkmingi pavyzdžiai šiaurės rytų Aukštaitijoje

Seminaras Antalieptėje5„Be iniciatyvių žmonių nebūtų nieko“, – antradienį (kovo 10 d.) Antalieptėje, kalbėdamas apie bendruomenių bei verslo geruosius bendradarbiavimo pavyzdžius, sakė Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas. Čia Inovatorių slėnyje VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyrius surengė jau antrąjį seminarą iš jų ciklo „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“, kuriame dalyvavo 4 bendruomeniečiai iš Šakių rajono.
Seminare mokslininkai, viešojo sektoriaus institucijų atstovai bei gamintojai pristatė vietines maisto sistemas, savivaldos, bendruomenės bei trumpųjų tiekimo grandinių dalyvių bendradarbiavimą, nacionalinę bei ES paramą trumposioms tiekimo grandinėms organizuoti, plėtoti socialinius verslus ir kt. Zarasų – Visagino regiono vietos veiklos grupės Strategijos įgyvendinimo vadovas Arvydas Veikšra kalbėjo apie sėkmingai veikiančius vietos bendradarbiavimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių pavyzdžius. Renginyje Inovatorių slėnio atstovas pasidalijo savo patirtimi vystant socialinį verslą.
Inovatorių slėnis yra atviras bendradarbiavimui – galima rengti mokymus, seminarus ar kitus renginius. Komanda turi patirties dirbant su socialiniais projektais ir verslu, todėl iš anksto susitarus grupei žmonių, gali būti vedami mokymai žmogaus teisių, medijų ir informacinio raštingumo, socialinio verslo, lyderystės, pameistrystės temomis, taip pat organizuojami komandos formavimo užsiėmimai. Inovatorių slėnis dirba su jaunimu iš socialinės rizikos grupių. Vienas iš vystomų projektų yra „Įgūdžių laboratorija“. „Tai lyg alternatyvi mokykla. Jaunuoliai čia kartu gyvena ir gamina iš medžio inovatyvius dizaino gaminius, ugdo darbinius bei socialinius įgūdžius. Manome, kad pameistrystė yra tinkamas metodas ugdyti jaunų žmonių darbiniams įgūdžiams ir motyvacijai, kadangi rezultatas yra greitai matomas ir apčiuopiamas“, – įsitikinęs V. Eidėjus.

Seminaras Antalieptėje10Renginio dalyviai lankėsi ir Zarasuose, kur prieš porą metų atidaryta nedidelė užkandinė, pavadinta taip kaip ir ją atidaręs kooperatyvas – „Sartų lankų jautiena“. Čia seminaro dalyviai degustavo tikros jautienos sultinio. Be sultinio užkandinėje galima pasimėgauti ir kitais įvairiais patiekalais iš jautienos – pradedant blyneliais ir baigiant didkepsniais. Zarasų rajone į kooperatyvą „Sartų lankų jautiena“ susibūrę ūkininkai tiekia itin kokybišką angusų veislės galvijų jautieną ne tik pastoviems klientams, bet ir šalies restoranams, parduotuvėms, greito maisto užkandinėms.

VVG informacija

Zenklai

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?