MB „Apolas“ įgyvendina projektą „Vandenlenčių parkas Valiulių tvenkinyje“

05MB „Apolas“ įgyvendina projektą „Vandenlenčių parkas Valiulių tvenkinyje“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-9-2020). Projektas vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę ,,Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai yra pelno projektas, kurį MB „Apolas“, kurio vadovas - direktorius Paulius Mikelaitis -
vykdo be partnerių, pretenduodamas į 48 718,46 eurų paramą.
Projekto tikslas - vykdyti verslą, įkuriant vandenlenčių, vandens slidžių, irklenčių parką Valiulių tvenkinyje bei sukuriant naujas darbo vietas.
Projekto uždaviniai:
1.Įrengti vandenlenčių, vandens slidžių, irklenčių parką Valiulių tvenkinyje ir įsigyti šių paslaugų teikimui reikalingą įrangą:
Vandenlenčių parko sistemą:
Atramų sistemą (System 2019 basic, kurią sudaro kabelio įrenginys – lynų sistema, kurios aukštis 9-10 m.), 1 vnt.; papildomų įrankių rinkinį, 1 vnt.; distancinį pultą, 1vnt.; įrenginio instaliavimą su apmokymais, 1 vnt.).
Slydimo bokštą (6 metrai), 1 vnt.
Nukreipimo bokštą (6 metrai), 1 vnt.
Kabelių įtempimo sistemą (įrankių dėžę), 1 vnt.
Keltuvą (su 20 m. laidu), 1 vnt.
Sportinį inventorių: vandenlentes - 4 vnt; šalmus - 4 vnt.; liemenes - 4 vnt.; vandens slidžių batus - 4 vnt.; vandens slides - 4 vnt.; hidrokostiumus - 4 vnt.; pripučiamą irklentę - 1 vnt.
Vandenlenčių parko elementus: kicker - 2 vnt.; pro pipelong -1 vnt.; pro boxlong - 1 vnt.; figūrų pristatymo ir sumontavimo paslaugas - 1 vnt.
2.Įsigyti du į vientisą sistemą jungiamus modelinius namelius – konteinerius (kiekvieno plotas 2,5 m. x 12 m.), kad juos sujungus į sistemą būtų gaunamas apie 60 kv. m. plotas ir įrengti juose vandenlenčių parko klientų aptarnavimo patalpas, sportinio inventoriaus nuomos punktą bei sanitarinį mazgą (tualetą, dušą).
3.Sukurti 2 darbo vietas (etatus): parko operatoriui/instruktoriui (-ei) ir administratoriui (-ei).
4.Sukurti internetinį puslapį apie laisvalaikio, poilsio ir sporto pramogų galimybes vandenlenčių parke (Valiulių tvenkinyje).
Laukiamas rezultatas.

Vietos projekto „Vandenlenčių parkas Valiulių tvenkinyje“ veiklos bus vykdomos Aržuolupių km., Šakių seniūnijoje bei Lietuvos valstybei nuosavybės teise priklausančiame Šakių rajono savivaldybėje esančiame 32,30 ha valstybiniame vandens telkinyje –Valiulių tvenkinyje.
Šioje teritorijoje bus įkurtas vandenlenčių ir vandens slidžių parkas, sumontuojant Valiulių tvenkinyje vandenlenčių parko sistemas, ant kranto įrengiant terasą.
Įgyvendinus projektą, planuojama teikti šias naujas paslaugas: plaukimas su vandenlentėmis, vandens slidėmis ir irklentėmis (inventoriaus nuoma, mokymai).
02Vandens telkinyje – Valiulių tvenkinyje – planuojama įrengti Vandenlenčių parką, t.y. įrengti vandenlenčių lynų sistemas, sumontuoti vandenlenčių parko elementus (tramplynus bei slydimo dėžes) ir sudaryti sąlygas klientams (tiek pradedantiesiems, tiek mėgėjams, tiek pažengusiems ir net profesionalams) pasiplaukioti vandenlentėmis, vandens slidėmis ir irklentėmis. Vandenyje bus įrengti tramplynai bei slydimo dėžės, kurios skirtos pažengusiems plaukikams ir yra vienas iš svarbiausių parko konkurencinio pranašumo elementų. Vandenlenčių parke įrengta lynų sistema gali būti skirta ne tik vandens pramogoms, bet ir žiemos metu, esant palankioms oro sąlygoms, gali būti panaudojama pramogaujant su snieglentėmis ar slidėmis. Čiuožti su vandenlente, vandens slidėmis gali ir vaikas, ir suaugęs.
Neturint reikiamų įgūdžių plaukioti vandenlentėmis ar irklentėmis, bus galima užsisakyti instruktoriaus paslaugas. Mokymus ves operatorius/instruktorius, atsižvelgiant į klientų poreikį ir išankstinį susitarimą. Operatoriumi/instruktoriumi dirbs patyręs vandenlenčių instruktorius, kuriam bus sukurta viena iš naujai kuriamų darbo vietų.
Pareiškėjas projekto įgyvendinimo metu ketina įsigyti sportinį inventorių (vandenlentės - 4 vnt; šalmai - 4 vnt.; liemenės - 4 vnt.; vandens slidžių batai - 4 vnt.; vandens slidės - 4 vnt.; hidrokostiumai - 4 vnt.; pripučiama irklentė - 1 vnt.).
Vandenlenčių parko aptarnavimo patalpos bus įrengtos modeliniuose nameliuose, sujungtuose į vientisą sistemą. Nameliai jau nupirkti ir sujungti į vientisą sistemą. P. Mikelaitis juos įrengs savo asmeninėmis lėšomis, paramos neprašydamas. Ten bus įrengtos atskiros erdvės: klientų priėmimo vieta, sandėlio patalpa, kurioje bus laikoma įranga, poilsio zona. Taip pat bus įrengtas tualetas, dušas, persirengimo kambarys.
Bet galutinis rezultatas dar ....ateity! Pakalbintas Paulius mielai pasakoja, jog daug jaunų žmonių sako, kad labai laukia šios laisvalaikio pramogos, juolab ant vandens, nes Šakių krašte nėra tradicijos džiaugtis vandens malonumais dėl vandens stygiaus mūsų krašte…
Todėl Paulius ir sako, kad tai yra stimulas stengtis kuo sparčiau įgyvendinti savo projektą, nes nori kuo greičiau nudžiuginti laukiantį jaunimą, ypatingai tą, kuris grįžta namo, į tėviškę ir nori susitikti su draugais ir praleisti maloniai laiką. Kas gali būti puikiau už čiuožimą vandens paviršium! Kas gali būti jaukiau už sėdėjimą ir plepėjimą su draugais terasoje ant vandens! Taip, terasos bus!!!
Jau dabar galima pasivažinėti Pauliaus nupirktais vandens dviračiais. O jų net trys!!! Žada greitai būti dar ir baidarės!
Todėl taip norisi palinkėti Pauliui kuo sėkmingesnės darbų eigos, kuo greitesnės jų baigties, kuo šiltesnės lietuviškos vasaros ir kuo daugiau vėsios pramogos laukiančio jaunimo ir drąsių kad ir vyresnio amžiaus žmonių! Dar norisi Pauliui palinkėti neprarasti optimizmo ir noro veikti…kažką nuolat veikti, siekiant, kad ir gimtuosiuose Šakiuose būtų įdomu ir gera gyventi, poilsiauti ir pramogauti! Pauliaus nuotaikos rodo, kad ir visokius sunkumus galima įveikti, jei tik nori rezultatą pasiekti! Pauliau, tai kad taip ir būtų!

Paulių Mikelaitį kalbino Rima Rauktienė

Zenklai

04 03 01 APOLAS 7 APOLAS 14 APOLAS 17 APOLAS 20 APOLAS 22

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?