Panovių kaimo bendruomenės centras įgyvendina projektą ,,Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į Panovių kaimo bendruomenės veiklą“

Panovių kaimo bendruomenės centras įgyvendina projektą „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į Panovių kaimo bendruomenės veiklą“ (ŠAKI-LEADER-1A-J-6-7-2020). Projektas vykdomas pagal VPS II prioriteto priemonę „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės veiklą“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-9).
Tai be partnerių vykdomas ne pelno projektas, kurio įgyvendinimui prašoma skirti 9 973,48 eurų paramą.
Projekto tikslas.
Skatinti bendruomeninį verslumą ir bendruomenės gebėjimus įtraukti jaunimą į sprendimų priėmimą ir gebėjimą įgyvendinti novatoriškus sprendimus teritoriniams pokyčiams įgyvendinti.
Projekto uždaviniai:
Įsigyti priemonių ir įrangos veiklų organizavimui:
konvekcinę garų krosnelę su stovu, laužo katilą, kepsninę-rūkyklą, mikrobanginę krosnelę, 2 marmitus, daugiafunkcinį puodą, šaldytuvą, 4 lentynas, palapinę, dvi dviaukštes lovas po 3 vietas su čiužiniais bei skalbimo mašiną;
2. Organizuoti 12 savaitgalinių forumų per dvejus metus;
3. Organizuoti tris vienos dienos išvažiuojamojo patirtinio mokymosi stažuotes į skirtingus Lietuvos regionus (Žemaitijoje - Telšių rajono Luokės, Kaunatavo ir Rūdupio bendruomenes, Aukštaitijoje - Zarasų rajono Šlininkų, Lieptų, Vajasiškio bendruomenes, o Dzūkijoje Druskininkų savivaldybėje Viečiūnų, Leipalingio bendruomenių ir VšĮ „Sūrūs vėjai“ edukacines programas ir surengti diskusijas apie iššūkius vystant bendruomeninį verslą).
Laukiamas rezultatas.
Bus organizuojami savaitgaliniai forumai (2021 – 2022 m. 12 savaitgalių), kurių metų bus diskutuojama, vykdoma įvairi praktinė veikla. Dalyviai, ypač jaunimas, mokinsis pažinti save, tobulins socialinius įgūdžius, mokysis veikti ir dirbti komandose, susipažins su vietiniu kulinariniu paveldu ir mokysis gaminti įvairų maistą, bendraus su įvairių profesijų žmonėmis, verslo atstovais, ūkininkais. Atsižvelgiant į laikotarpį, kai kurie forumai bus skirti šventinių akcentų kūrimui ir jų pristatymui bendruomenei.
Bus organizuotos trijų vienos dienos išvažiuojamojo patirtinio mokymosi stažuotės į skirtingus Lietuvos regionus. Savivaldybės pasirinktos atsižvelgiant į tai, kuriose kaimo bendruomenėse vykdoma aktyvi turizmo paslaugų plėtra ir kuriose kaimo bendruomenėse teikiamos maitinimo paslaugos bei vykdomos įvairios edukacinės programos.
Žemaitijoje planuojama aplankyti Telšių rajono Luokės, Kaunatavo ir Rūdupio bendruomenes. Luokės bendruomenė turi savo amatų centrą, rengia duonos kepimo edukaciją bei organizuoja edukacinę programą „Raganų burtai“ ant Šatrijos kalno. Luokė yra įtraukta į tarptautinį maršrutą, čia priimami svečiai, suteikiama nakvynė, maitinimo paslaugos. Kaunatavo bendruomenė rengia arbatos edukacines programas. Rūdupio bendruomenė gamina naminį pienių medų.

Aukštaitijoje – Zarasų rajono Šlininkų, Lieptų, Vajasiškio bendruomenes. Šlininkų bendruomenė prie vandens malūno teikia maitinimo paslaugas ir veda įdomias edukacijas apie vandens malūno miltų gamybą. Lieptų kaimo bendruomenė gamina sausainius - lieptainius, praveda edukacijas bei organizuoja ekskursijas po Antalieptės apylinkes. Vajasiškio bendruomenė turi įkūrę Senolių kaimą ir teikia nakvynės bei maitinimo paslaugas.
Dzūkijoje – Druskininkų savivaldybėje Viečiūnų, Leipalingio bendruomenes, kurios teikia įvairias paslaugas keliaujantiems turistams, vykdo edukacines programas. VšĮ „Sūrūs vėjai“ organizuoja edukacines programas. Susitikimuose bus surengtos diskusijos apie iššūkius vystant bendruomeninį verslą. Ši veikla planuojama 2021 m. 05, 08, 09 mėn.

Štai šiuo metu veiklų organizavimui priemonės ir įranga jau įsigyta:
konvekcinė garų krosnelė su stovu, laužo katilas, kepsninė-rūkykla, mikrobanginė krosnelė, 2 marmitai, daugiafunkcinis puodas, šaldytuvas, 4 lentynos, palapinė, dvi dviaukštės lovos po 3 vietas su čiužiniais bei skalbimo mašina.
Netrukus bus organizuojamos ir projekte numatytos išvykos – ekskursijos. O ten jau bendruomeniečių lauks daug malonių įspūdžių ir naujų pažinčių.
Panovių kaimo bendruomenės centro pirmininkas Bernardinas Vainius džiaugiasi įsigytomis priemonėmis ir laukia realių galimybių jomis naudotis pagal paskirtį. O bendruomenės centro atstovė Grina Šnirpūnienė irgi viliasi, jog šio projekto priemonės duos naują įdomų impulsą Panovių kaimo bendruomenės gyvenimui. Kelionėse įgyta patirtis suteiks galimybę kitomis akimis pažvelgti į įprastus reiškinius ir pasiūlys naujus veiklos ir bendravimo variantus.
Tad linkim Panovių kaimo bendruomenei sėkmės organizuojant projekto įgyvendinimo darbus ir pajaučiant tikrąją viso to naudą. Gyvenimas gražus – tik mokėkim juo džiaugtis ir džiuginti kitus!

Šakių krašto VVG informacija

Zenklai

1 2 3 4 5 6 7 8