Kidulių jaunimo ekologinis klubas „Šerenta" tęsia projekto įgyvendinimą

Kidulių jaunimo ekologinis klubas „Šerenta", asociacija įgyvendina projektą ,,Zanavykiškų žolelių nauda“ (ŠAKI-LEADER-1A-D-6-13-2020). Projektas vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę ,,Zanavykų krašto produktų ir tradicinių amatų integravimas į turizmo plėtrą“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-6). Tai bendruomeninio verslo projektas, kuriam įgyvendinti pareiškėjas prašo 35 179,08 eurų paramos.
Projekto tikslas - skatinti regioninių produktų integraciją bendradarbiaujant su vaistinę žaliavą auginančiais ūkininkais, perdirbant ir prekiaujant vaistinėmis arbatžolėmis, bei vaisių, daržovių saldainiais, cukatomis. Projekto metu bus įsigyta džiovinimo įranga ir buitinių nuotekų biologiniai valymo įrenginiai. Taip pat vienas iš projekto tikslų - darbo vietų kūrimas. Tad projekto metu bus sukurta viena darbo vieta.
Iki 2021 m. pabaigos projekto vykdytojai numato įsigyti: konvekcinę džiovinimo kamerą, džioviklio ruošimo-tiekimo sistemą su šildytuvu, džiovyklės šilumos generavimo sistemos papildomą - dirbtinį šilumos šaltinį ir šilumos akumuliavimo - paskirstymo sistemą bei buitinių nuotekų biologinius valymo įrenginius.
Šiuo metu intensyviai vyksta paruošiamieji darbai patalpose, kuriose bus įrengtos džiovinimo sistemos, vyksta apšiltinimas, patalpų atskyrimas pertvaromis. Įrengiant patalpas, reikalingos papildomos investicijos, kurios nebuvo numatytos projekte. Šios patalpos įrengiamos rėmėjų, klubo narių lėšomis. Taip jaunimo organizacijos nariai investuoja į savo ateities verslą. Tikėtina, kad bus reikalinga daugiau darbo jėgos renkant gamtoje, auginant ir džiovinant vaistažoles, gaminant vaisių ir daržovių cukatas, pagamintos produkcijos pakavimo, viešinimo ir pardavimo srityse.
Klubo nariai per vasarą mokėsi auginti, džiovinti vaistažoles, ruošė laukelius pavasarinių vaistažolių sėjai, dalyvavo VDU organizuotoje mokslinėje konferencijoje: „Sultingų žemės ūkio produktų sandėliavimo technologijos: inžineriniai sprendimai ir jų taikymas“ ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros konferencijoje „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“ - dalijosi gerąja patirtimi su kitomis asociacijomis.
Besimokydami ir geriau pažindami augalų pasaulį, klubo nariai abiejų 2021 m. įgyvendinamų projektų metu sužinojo daug sveikatos stiprinimo receptų.
Tikime, kad įgyvendinus šį projektą, sukauptomis žiniomis ir pagaminta produkcija projekto rengėjai galės pasidalinti su visais tais, kurie ieško sveikatos išsaugojimo ir susigrąžinimo receptų.
Oi dar tolokai iki pabaigos, bet nieko nevyksta nedarant...Tad linkim sėkmės Šerentai!
Lauksim sveikų susitikimų su projektų rengėjais!

Šakių krašto VVG informacija