Amatų skatinimas ir lėtojo turizmo plėtra Marijampolės regione

Kalvarijos vietos veiklos grupė kartu su partneriais – Marijampolės VVG, Vilkaviškio krašto VVG, Šakių krašto VVG ir Sūduvos VVG įgyvendina projektą “Amatų skatinimas ir lėtojo turizmo plėtra Marijampolės regione” (Nr.44TT-KM-20-3-09761-PR001). Projekto tikslas – skatinti vietos plėtrą Marijampolės regiono kaimo vietovėse amatų plėtros ir turizmo plėtros kontekste.
Pirmasis gruodžio savaitgalis – 4-5 dienos – skirtas baigiamajam projekto akcentui – bendram visų Marijampolės regiono atskirai vykusių mokymų dalyvių susitikimui bendroms diskusijoms, bendram žinių kaupimui ir bendram verslo strategijos parengimui lėtojo turizmo srityje. Lėtojo turizmo mokymai vyko Kalvarijoje ir turėjo plačią programą – skirtingų VVG teritorijų lėtojo turizmo pavyzdžių pristatymas, galimybių skirtingose VVG teritorijose apjungimas į vieną visumą, bendrų lankytinų vietų bei objektų identifikavimas VVG teritorijose, kiekvienoje VVG teritorijoje veikiančių amatininkų teikiamų paslaugų ar produktų pristatymas ir priskyrimas prie lėtojo turizmo, lėtojo turizmo portalo dizaino, funkcionalumo ir architektūros pasiūlymo pristatymas bei bendros verslo strategijos parengimas.
Savaitgalis stipriai užimtas. Mokymuose dalyvavo labai užimti žmonės, kurie labai tiksliai skaičiuoja savo laiką ir stengiasi jį išnaudoti tik prasmingai ir produktyviai. Todėl mums ir kyla klausimas – ar mokymai buvo naudingi?
Pasidalinsim kelių mokymų dalyvių mintimis. O dalyvių nuo Šakių krašto VVG buvo net 12! Unoravai!
Dainius Venckūnas (Paliekys). Super renginys. Dar ir dabar su kitais dalyviais bendraujam socialiniuose tinkluose apie mokymuose girdėtus ir analizuotus dalykus. Minčių ir idėjų visiems – su kaupu. Labai esame dėkingi už pasiūlymą dalyvauti tokiame renginyje, po kurio norisi pasakyti – nenuvilsime savojo krašto, populiarinsime jį! Grįžom maloniai pavargę nuo turiningo savaitgalio!
Kęstutis Ūsas (Saldūs ūsai). Labai šauniai viskas praėjo. Pasidalinom visi nepakartojama patirtimi, užmezgėm labai reikalingų kontaktų. Tikiuosi, kad po šio susitikimo taip viskas nesibaigs, o vystysis toliau. Kažkas mokymų metu pasakė – atvykdami galvojom, kad tik mes tokie vieni savo miške sėdim, o pasirodo, kad tokių keistuolių, kaip mes, yra pilna ir labai šaunu, kad pradedam atrasti vieni kitus…
Gabrielius Bublaitis (Joga gamtos apsuptyje).Labai patiko savaitgalis. Įdomūs dalyviai, įdomūs lektoriai ir įdomios praktinės užduotys. Tikrai pradėjo praplėsti akiratį, juk čia buvo tiek daug skirtingų žmonių su skirtingom idėjom! Nežinojau, kad aplink gyvena tiek daug įdomių žmonių!

Gediminas Jėčys (Dailiųjų Medžio darbų dirbtuvės). Fantastika!Daug esu mokslų matęs, bet čia buvo rimta…
Inara Žvirblienė (Zanavykų pirtis). Puiku. Pagaliau aš supratau, kokiai kategorijai mes priklausom. Man labai tiko šis savaitgalis, net jei jis ir sugriovė ankstesnius planus dėl jo. Jis įnešė aiškumo. Žinoma, turime dirbti su viešinimu, reklama ir savimi – kaip turime pristatyti savąjį produktą!
Renata Reklaitytė (Gamtos girnos). Išgirdom daug minčių ir idėjų. Labai smagu pasimatyti su kitais dalyviais – palyginti, išgirsti apie kitų veiklas. Smagu prisistatyti ir pamatyti save kitų akimis! Jei mokymai iš teorijos persikels į praktiką – bus puiku! O tai priklauso nuo mūsų…
Taigi po tiek informacijos iš pačių dalyvių komentuoti ką nors būtų netikslinga. Tikslinga yra tik palinkėti visiems mūsų lėtojo turizmo dalyviams sėkmės - kam pramintuose, o kam visai naujuose keliuose! Ir padėkoti už tai, kad taip unoravai ir su meile pristatė Zanavykiją ir save!
Linkim sėkmės ir didžiuojamės Jumis – darbščiais, išradingais, kūrybingais, šiltais ir besidžiaugiančiais gyvenimu žmonėmis!
Kad Jums visiems ir Zanavykijai sektųs!


Šakių krašto VVG informacija

plakatas stendas

1638732631374 1638732631384 1638732631394 16387326314041638732631413