Tai, ko taip seniai reikėjo…

Ketvirtadienį Zyplių dvaro ansamblyje Kuchmistrų restorane buvo pristatytas naujas leidinys “Istorinė Zanavykų virtuvė”. Tai projekto ,,Zanavykų krašto kulinarinis paveldo išsaugojimas“ (ŠAKI–LEADER–6B–KV–9–4–2021) rezultatas. Projektas įgyvendinamas pagal VPS I prioriteto priemonę „Vietos bendruomenių aktyvinimas ir telkimas per Zanavykų krašto kultūros savitumo išsaugojimą ir tradicijų tęstinumą“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-4). Paramos dydis 7413,00 eurų. Projekto tikslas buvo – užtikrinti Zanavykų krašto kulinarinio paveldo išsaugojimą parengiant ir išleidžiant leidinį.
Projekto vykdytoja Aurelija Papievienė, atstovaujanti Zanavykų seimelį, kurio vadovė Augenija Kasparevičienė, gausiai susirinkusiems žmonėms papasakojo apie sumanymo išleisti knygą ištakas, receptų rinkimo ir kaupimo aplinkybes, diskusijas ir abejones, pokalbius su prof. Rimvydu Laužiku, pasakojo apie organizacinius sunkumus ir džiaugsmus! Pristatymo renginyje dalyvavo receptus knygai pateikę, fotografijas darę, įvairią pagalbą knygos leidybai teikę ir dėl galutinio rezultato labai “sirgę” žmonės!
Renginio pradžioje visus maloniai nustebino ir nudžiugino parodytas kito Šakių krašto VVG administruoto - VšĮ „PRIC“ vykdyto projekto “Zanavykų krašto kultūros savitumo ir tradicijų išsaugojimas, kuriant dokumentinius filmus (ŠAKI-LEADER-6B-KV-6-2-2020) metu sukurtas filmukas apie Zanavykiją!
Tai buvo labai maloni staigmena visiems šventės dalyviams ir mums, Šakių krašto VVG administracijos darbuotojoms. Smagu matyti ir žinoti, kad mūsų rajono projektai ir jų metu kuriami rezultatai reikalingi žmonėms, kuria pridėtinę vertę!
Taigi, Zanavykų seimelio projektui kelti uždaviniai - parengti ir išleisti leidinį "Istorinė Zanavykų virtuvė" (600 vnt. tiražu), viešinti projektą ir organizuoti leidinio pristatymo renginį Zyplių dvare – įvykdyti! Zanavykija turi naują vertingą leidinį! O ir gardžių valgių, pagal senąsias receptūras pagamintų, svečiai paragauti tąvakar galėjo! Zanavykų krašto kulinarinio paveldo leidinys prisidės prie krašto tradicijų bei kultūrinio identiteto išsaugojimo. Leidinys bus naudingas tiek krašto istorija, tiek kulinarija, tiek senųjų dvarų kultūra besidomintiems gyventojams bei užsienio turistams.
Leidinys yra trikalbis, todėl informacija apie ES paramos lėšas pasieks ir užsienio turistus. Leidinys taip pat bus publikuojamas suinteresuotų organizacijų internetiniuose puslapiuose, o tai leis užtikrinti projekto viešumą.
Tarp daugybės sveikintojų, be jokios abejonės, buvome ir mes! Ir ką gali daugiau dovanoti sveikindamas su darbo rezultatu Aureliją Papievienę, išleidusią receptų knygą, jei ne valgomą dovaną! Tarp braškių, pyragų ir sūrių puikavosi ir mūsų puokštė – Griškabūdžio laukuose užauginti gražuoliai sveikuoliai smidrai! Tegul jie neša sveikatą ir stiprybę! Ir kūrybingumą! Ir naujus sumanymus!

Šakių krašto Vietos veiklos grupės informacija

Zenklai

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?