Šakių krašto vietos veiklos grupės 2016-2023 metų vietos plėtros strategija

2016 m. paramos sutarties Nr. 42VS-KM-15-1-06803
2022 m. liepos 27 d., trečiadienį, įvyko viešas Šakių rajone (išskyrus miesto teritoriją) gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų lankymasis organizacijose bei pas fizinius asmenis, kurie įgyvendino arba įgyvendina projektus, finansuojamus Šakių krašto Vietos veiklos grupės administruojamomis paramos lėšomis.
Graži žmonių grupė, lydima smalsumo, intereso, siekio pamatyti ir pažinti, visą dieną keliavo po savąjį rajoną.

  1. Pirmasis aplankytas objektas - Indrės Kavaliauskienės projektas „Tvarkymo ir pavėžėjimo paslaugos“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-8-2020) (kodas LEADER-19.2-SAVA-10). Projekto parama – 49 890,00 eurų.
    Tai pelno projektas, kurį Indrė Kavaliauskienė vykdė be partnerių.
    Projekto tikslas buvo - pradėti vykdyti ekonominę veiklą, į rinką įvesti naujas kaimo gyventojų poreikius atitinkančias pavėžėjimo bei valymo paslaugas ir sukurti 2 darbo vietas socialiai pažeidžiamiems asmenims.
    Įgyvendinti projekto uždaviniai:
    1.Atliktas pastato remontas, pritaikant patalpas vietos projekto veikloms.
    2.Įsigyta valymo paslaugoms teikti reikalinga įranga:aukšto slėgio plovimo įrenginys su vandens pašildymu, plaunantis siurblys, aukšto slėgio plovykla, dulkių siurblys, drėgno ir sauso valymo vakuuminis siurblys su ApClean sistema, oro kompresorius.
    3.Įsigytas mikroautobusas pavėžėjimo paslaugoms teikti.
    Pasiektas siektas rezultatas - įsigijus reikiamą įrangą, teikiamos valymo paslaugos kaimo gyventojams. Valomos patalpos, seni baldai, kilimai ir kiti buities daiktai tiek pačių gyventojų namuose, tiek šiuos daiktus pervežant ir valant pritaikytose patalpose, kurios suremontuotos ir įrengtos šio projekto įgyvendinimo metu. Taip pat tvarkomi ir pačių gyventojų namai ir kitos erdvės (biuro patalpos, bendruomenės centro patalpos ir pan.). Pavėžėjimo paslauga teikiama Šakių rajono gyventojams. Pavėžėjimo paslaugų poreikis šiuo metu yra ypač didelis, nes buvo sustabdytas autobuso, vežančio į Šakių miestą, maršrutas, tad rajono gyventojai, neturintys automobilio, yra visiškai atskirti nuo rajono centro ir kitų gyvenviečių. Projekto vykdytoja Indrė – tiesiog energijos užtaisas, kviečiantis kurti, ieškoti, dirbti. Dėl savojo projekto ji spindi optimizmu, jaučiasi reikalinga žmonėms ir jau yra visiškai tikra, kad savo veiklos vardą jau auginasi – pasinaudoję valymo paslaugomis vieną kartą, žmonės vėl sugrįžta pas ją. Linkime gražių sumanymų kupinam gražiam žmogui gražių veiklų!
     
  2. Antrasis objektas - Griškabūdžio bendruomenės centro, asociacijos projektas ,,DEGTUKAI. Sienų Meno Festivalis” (ŠAKI-LEADER-1A-J-6-17-2020) (kodas LEADER-19.2-SAVA-9). Tai ne pelno projektas, kurį Griškabūdžio bendruomenės centras, asociacija vykdė kartu su partneriais - asociacija „Šaltmiros gyvenimo mokykla“ ir biudžetine įstaiga Šakių rajono Griškabūdžio gimnazija. Projekto suma - 5989,00 eurų.
    Projekto tikslas buvo - skatinti jaunimo verslumą, savanorystę, lavinti meno suvokimą ir savitarpio pasitikėjimą, pažvelgiant į krašto istoriją jaunimo akimis per meno prizmę.
    Įgyvendinti projekto uždaviniai ir pasiektas tikslas: paruoštos pastato, esančio Rygiškių g. 1, Griškabūdyje, sienos tapybai; įsigytos reikalingos projekto įgyvendinimui priemonės: medžiagos, įrankiai, apsauginiai šalmai, sėdmaišiai.
    Suorganizuotas 7 dienų festivalis „DEGTUKAI. Sienų Meno Festivalis“ 21 jaunam asmeniui iš trijų seniūnijų: Griškabūdžio, Žvirgždaičių ir Barzdų.
    Seno pastato sienos pavirto sentimentaliu krašto istorijos ir lietuvių kalbos atviruku. Džiaugiamės ne tik sutvarkytu senu pastatu, ne tik istorinėmis spalvomis nutapytomis sienomis, bet ir jaunų žmonių požiūriu į vietą, kurioje gimei, kurioje augi, kurioje gyveni – kūrybinė bendrystė visada yra didžiulė jėga!Tokiu požiūriu į savo gimtą kraštą pasidalinusi menininkė Eglė Tamulytė ir buvo tas kūrybinis meninis varikliukas, užvedęs gražius procesus Griškabūdyje ir tęsiantis juos toliau...
  3. Trečiasis objektas - Dainiaus Venckūno projektas ,,Inovatyvių sveikatingumo paslaugų komplekso sukūrimas poilsiavietėje „Paliekys“ (ŠAKI-LEADER-3A-D-6-14-2020) (kodas LEADER-19.2-SAVA-5) (kodas LEADER-19.2-SAVA-5). Paramos suma - 44 949,00 eurai.
    Projekto tikslas - inovatyvių sveikatingumo paslaugų komplekso sukūrimas Lekėčiuose.
    Projekto uždaviniai:
    1. Pastatyti 35,30 m2 pastatą (pirtį) su terasa;
    2. Pastatyti 30 m2 pastatą (masažo namelį);
    3. Įsigyti 31 m2 vasarnamį (poilsio namelį);
    4. Įsigyti statybines medžiagas (medieną, santechniką, elektros instaliaciją) ir įrangą (SPA baseiną, vaikų žaidimų aikštelę, projektorių, dviračius, pirties krosnį, dujų katilus, virtuvėlės įrangą, poilsio kambario baldus, masažinį stalą, relaksinius masažo gultus, sėdmaišius);
    5. Sukurti 1,5 naujos darbo vietos (etato) vadybininkui (-ei) ir pirtininkui (-ei)-masažuotojui (-ai).
    Daug darbų jau padaryta, bet dar ne mažai ir laukia. Pastatytas poilsio namelis, pastatytas pirties pastatas su terasa ir baigiama įrengti pirtis, savo statybos laukia ir antrasis namelis. Įsigyta daugybė įrangos, kuria jau galima pradėti naudotis. Galima ir norisi naudotis, nes iki smulkmenų išpuoselėta aplinka, tarsi padabinta gamtos natūralumo oazėmis, vanduo, kalnas, salelė, poniai, tiltelis, terasa, pirtis ir visos kitos detalės traukte traukia čia atvykti ir ilgiau, kiek įmanoma ilgiau pasibūti... O projekto vykdytojo Dainiaus Venckūno požiūris į tai, ką jis daro, tiesiog stulbina – švara, tvarka, patogumas – tai yra tie dalykai, kurie negali gimti be meilės gamtai ir žmonėms!
  4. Ketvirtasis objektas - Lekėčių bendruomenės asociacijos projektas „Žemės meno pleneras – verslumo edukacija Paliekio parke“ (ŠAKI-LEADER-1A-J-6-1-2020) (kodas LEADER-19.2-SAVA-9). Įsisavinta paramos iš projekto suma - 9496,20 euro.
    Tai buvo nuostabi, pilna žinių, mokymų, bandymų bei bendravimo su žmogumi ir gamta emocijų savaitė. Vyko net 5 įvairiausios edukacijos, kurias vedė floristai profesionalai. O Paliekio dvaro prieglobstyje įsitvirtino 5 nuostabūs Žemės darbai, papuošę Lekėčių parką ir džiuginantys žmones iki šios dienos. Jau praėjusiais metais meistrai sakė, kad jei niekas nepakenks fiziškai, iš gamtos medžiagų pagamintos skulptūros puoš parką net kokius 5-6 metus. Linkim joms dar ilgesnių metų – gražios jos!
  5. Penktasis objektas - Lekėčių bendruomenės asociacijos projektas „Lekėčių bendruomenės mobilus plakiojantis fontanas“ ( ŠAKI-LEADER-6B-D-4-5-2019) (kodas LEADER-19.2-SAVA-8). Tai pelno projektas, kuris įgyvendintas be partnerių ir gavo 59999,15 eurų paramą.
    Projekto tikslas buvo – sukurti mobilaus plaukiojančio fontano paslaugą Lekėčiuose, Paliekio dvare bei užtikrinti platų paslaugos teikimą, bendradarbiaujant su privačiu ir bendruomeniniu verslu.
    Įgyvendinti projekto uždaviniai ir pasiekti tikslai:
    Įsigyta mobilaus plaukiojančio fontano įranga ir parengta eksploatavimui.
    2. Pasirašytos ne mažiau kaip 4 sutartys su viešojo sektoriaus atstovais, privačiu ir bendruomenės verslu dėl bendradarbiavimo teikiant fontano paslaugas.
    3. Sukurta 1 darbo vieta (1 etatą) įrengimų operatoriui ir dar viena darbo vieta (0,5 etato) pardavimų vadybininkui.
    Sukurta viešoji fontano paslauga bendruomenei bei turistams (3-4 kartus per sezoną, 1-1,5 val. trukmės) ir mokama užsakomoji paslauga privačių ir viešų renginių organizatoriams, klientams (0,5-1 val. trukmės).
    Fontanas jau ne kartą nudžiugino žmones – būdamas pagal dydį ir konstrukcijos ypatumus antruoju Lietuvoje, jis ir negali nedžiuginti. Grožis ir gana... Grožis, glostantis akį, ausį ir širdį... Nors fontano konstrukcija labai sudėtinga, vandens srovių pakėlimui ir išraitymui reikia net 160 kilovatų galingumo generatoriaus, o jo iškėlimui iš vandens ir nuleidimui į jį (fontanas mobilus) reikia daug ir žmogiškos, ir technikos jėgos - fontanas vistiek keliaus, kur kviečiamas, ir puoš vietos bendruomenę, kai nebus kitur kviečiamas...
  6. Šeštasis objektas - Romualdos Matusevičienės projektas „Išskirtinių turizmo ir proginių pramogų paslaugų sukūrimas Lekėčiuose ir jų pateikimas rinkai“ (ŠAKI-LEADER-3A-D-3-2-2019) (kodas LEADER-19.2-SAVA-5). Tai pelno projektas, kuris įgyvendintas be partnerių ir gavo 48000,00 eurų paramą.
    Projekto tikslas buvo – aukštos kokybės inovatyvių poilsio ir pramogų paslaugų sukūrimas Lekėčiuose, įsigyjant įrangą, ją parengiant paslaugų teikimui ir sukuriant 1,5 darbo vietos (1,5 etato).
    Įgyvendinti projekto uždaviniai ir pasiekti tikslai:
    Įsigyta vaizdo ir garso projekcijų sistema, reikalinga muzikinių vaizdo projekcijų kūrimui vandens lašelių ekrane, ji sumontuota ir parengta paslaugos teikimui;
    Sukurta 1,5 darbo (1,5 etato) vietų įrenginių operatoriui ir pardavimų vadybininkui;
    Sukurtos paslaugos teikimui skirtos muzikinės vaizdo ant vandens lašelių ekrano projekcijų programos: asmeninėms šventėms 30 ir 60 min trukmės bei miestų, miestelių, įmonių šventėms - 40 ir 80 min trukmės, kurios yra orientuotos į skirtingus vartotojų segmentus, parengta jų rinkodara;
    Teikiamos paslaugos sezono metu balandžio - spalio mėnesiais bei užtikrinta įrangos priežiūra, remontas ne sezono metu.
    Tai labai sudėtingas projektas, bet sukuriantis didelį grožį – juo džiaugsis Lekėčių bendruomenės žmonės ir tie, kurie tokią projekto paslaugą pirks.
  7. Septintasis objektas - Lekėčių bendruomenės moterų klubo projektas ,,Senųjų Lekėčių fotografijų lauko paroda“ (ŠAKI-LEADER-6B-K-5-1-2020) (kodas LEADER-19.2-SAVA-4). Tai ne pelno projektas, kurio vertė 4824,00 euro.
    Projekto tikslas buvo: išsaugoti ir skleisti Lekėčių krašto istoriją, stiprinant krašto žinomumą, skatinant kultūrą ir vietinį turizmą.
    Projekto metu buvo aktyvinamos vietos organizacijos, gyventojai, surenkant senąsias,
    istorines Lekėčių krašto fotografijas. Jos buvo retušuojamos, skenuojamos ir atspausdintos ant 10 stendų, kurie sumontuoti Lekėčių miestelio centre, prie Draugystės gatvės esančio skvero, įrengiant stacionarią lauko fotografijų parodos alėją. Šiandien fotografijos neleidžia praeiti nei vienam pro šalį, nepalietusios jausmų, prisiminimų, praeities.
  8. Aštuntas objektas buvo Šakių krašto Vietos veiklos grupės 2007-2013 metų strategijos projektas ‚,Tradicinių amatų ir etnokultūros puoselėjimas“ ( LEADER-12-ŠAKIAI-03-028). Tai projektas, atnešęs Lekėčių bendruomenei ne tik akivaizdžią ilgus metus trunkančią naudą per įsigytą įrangą edukacijoms, bet ir paklojęs pagrindą Moterų klubui rašyti naują projektą Šakių krašto Vietos veiklos grupei ir plėsti savo veiklas, garsinančias Šakių rajono Lekėčių miestelį ir visą Zanavykiją. Šakočio kepimas – neišdildomas įspūdis ir skonis!

Į išvyką vyko 23 asmenys.
Informacinis renginys buvo nemokamas.
Renginio metu buvo fotografuojama, nuotraukos viešinamos.

Šakių krašto VVG administracija