Kudirkos Naumiestis atveria naują langą į gilesnį pažinimą

Gimtinetu mano šventoveAsociacija „Naumiestiečių sambūris“ įgyvendina projektą „Širvintos taku" Nr. ŠAKI-LEADER-6B-KV-1-12-2018, kuris finansuojamas Šakių krašto vietos veiklos grupės 2016-2023 metų vietos plėtros strategijos lėšomis. Vietos projektas atitinka VPS priemonės „Vietos bendruomenių aktyvinimas ir telkimas per Zanavykų krašto kultūros savitumo išsaugojimą ir tradicijų tęstinumą“ LEADER-19.2­SAVA 4 tikslui: Užtikrinti Zanavykų krašto identitetą skatinant kultūros savitumo išsaugojimą, tradicijų tęstinumą, naujų bendradarbiavimo formų kūrimą. Projektas „Širvintos taku“ siekia gausiai lankantiems Kudirkos Naumiestį turistams pateikti naują, jų poreikiams pritaikytą maršrutą apie sunaikintą Širvintos miestą. Šio projekto metu sukurtas naujas maršruto aprašas ir foto stendas su buvusio ir sunaikinto Širvintos miesto vaizdu. Maršruto aprašas pateiktas lietuvių, vokiečių ir anglų kalbomis, nes atvykstantys užsieniečiai, ypač iš Vokietijos, ieško savo kilmės šaknų. Kartu skatinamas kultūros identiteto išsaugojimas, nes individualiame mokytojų Irenos ir Antano Spranaičių Širvintos muziejuje, kuris yra Dariaus ir Girėno gatvėje Kudirkos Naumiestyje, yra nemažai medžiagos apie Širvintos miesto gyventojų papročius ir tradicijas. Atliktais tyrimais nustatyta, kad dar yra likusios pas vietinius naumiestiečius istorinės medžiagos apie Širvintos miestą ir jo gyventojus, todėl planuojama tęsti istorinės medžiagos kaupimą ir perduoti muziejui bei Vokietijoje susikūrusiai Širvintos draugijai.

Organizatoriai ir veikėjaiVietiniai gyventojai ir miesto svečiai iš visos šalies turėjo progą apsilankyti nacionaliniame/regioniniame renginyje „Gimtine, tu mano šventove“, kurį yra pamėgę ne tik naumiestiečiai, bet atvyksta nemažai žmonių iš kitų regionų ir užsienyje gyvenantys kraštiečiai. Šventės dieną Vinco Kudirkos muziejuje organizuota konferencija, vyko parodos, mugė, atrakcijos vaikams ir suaugusiems, koncertavo geriausi seniūnijos, Lietuvos meno mėgėjų kolektyvai bei trys įžymūs, visiems žinomi respublikos atlikėjai. Vyko diskoteka jaunimui, veikė vaikų žaidimų kiemelis, kuriame mažiausieji šventės dalyviai galėjo saugiai ir turiningai praleisti laiką.
Smagu, kad šeštadienį, birželio 29 d., projekto lėšos prisidėjo prie gražios miesto šventės "Gimtine, tu mano šventove" organizavimo. „Naumiestiečių sambūrio“ pirmininkas Mindaugas Kantautas, kultūros centro direktorė Laima Mockevičienė ir jų vadovaujami kolektyvai, įkvėpti savo krašto istorijos puoselėtojų, tikrų patriotų Irenos ir Antano Spranaičių bei Romo Treiderio, įamžino vienintelį Europoje neatstatytą miestą ­Širvintą. Tikėtina, kad ši vieta bus mėgiama miesto gyventojų ir lankoma kitų vietovės svečių.

VVG informacija

Atidaromas visuomenei stendas Padėka pirmininkuiMindaugui Kantautui 2 Šventės vedėjos

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?