Nijolė Šalonikienė įgyvendino projektą „Sulčių spaudyklos įrengimas Šakių rajone“

Nijolė Šalonikienė įgyvendino projektą „Sulčių spaudyklos įrengimas Šakių rajone“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-5-2020). Projektas įgyvendintas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai pelno projektas, kurį Nijolė Šalonikienė įgyvendino be partnerių ir pretendavo į 60000,00 eurų paramą.
Projekto tikslas buvo įdomus - pradėti kaulavaisių (to dar rajone nebuvo) ir uogų sulčių spaudyklos veiklą, siekiant skatinti verslumą bei kaimo gyventojų poreikius atitinkančių paslaugų teikimą Šakių krašto VVG teritorijoje – Girėnuose.
Projekto uždaviniai įgyvendinti:

  1. Įdiegta moderni nukaulinimo ir sulčių spaudimo gamybinės linijos įranga;
  2. Prie gamybinio pastato įrengta 100 m2 trinkelėmis išklota aikštelė žaliavų iškrovimui bei gatavos produkcijos pakrovimui;
  3. Siekiant didinti energijos vartojimo efektyvumą, įdiegta vandens pašildymo sistema su saulės kolektoriumi.

Pasiektas rezultatas - žemės sklype pareiškėjos nuosavomis lėšomis pastatytas 80 kv.m pastatas, kuriame sumontuota įranga (nukaulinimo ir sulčių spaudimo linija, vandens pašildymo sistema su saulės kolektoriumi) ir vykdoma gamybinė veikla. Pastatas pastatytas ūkio būdu (asmeninėmis pareiškėjos lėšomis). Prie gamybinio pastato projekto paramos lėšomis jau trinkelėmis išklota aikštelė žaliavų iškrovimui bei gatavos produkcijos pakrovimui – privalomas pagal projekto reikalavimus aikštelės 100 m2 plotas ir dar nuosavomis lėšomis jis gerokai išdidintas. Įgyvendinus projektą, yra įdarbinti 2 nauji krovėjai-fasuotojai (2 etatai), didinamas gyventojų ekologinis sąmoningumas (edukacinių programų metu), teikiamos socialinio pobūdžio paslaugos, atsižvelgiant į socialiai pažeidžiamų grupių poreikius. Netolimoje ateityje bus vykdomos degustacinės ekskursijos į Šakių rajoną atvykusiems turistams. Ekskursijų metu turistai bus supažindinami su inovatyvia sulčių spaudimo gamybos linija, organizuojamos sulčių degustacijos, edukacinės programos, kurių metu bus pasakojama apie Lietuvoje užauginamų kaulavaisių ir uogų teikiamą naudą sveikatai, kaip geriausia išsaugoti jų naudingąsias savybes ne sezono metu.
Taigi projektas jau pasiekė finišą. Viskas pagal projektą įsigyta, veiklos ne tik pradėtos, bet ir įveikė pirmąjį sezoną. Kaip sako projekto vykdytoja Nijolė Šalonikienė, šių metų obuolių derlius nebuvo didelis, tad ir veiklos mastelis nebuvo labai įspūdingas. Kaulavaisių iškaulinimo linija šiais metais dar neveikė, nes įrengta ji buo šių metų vaisių sezonui pasibaigus, bet tikimasi gražaus šios linijos startavimo kitais metais. Klientams, anot pašnekovės, patinka naudotis naująja sulčių spaudykla, nes žmonės mėgsta išbandyti naujoves, o be to – labai patogu žmonėms privažiuoti, išsikrauti vaisius, patogiai atsiimant susidėti, nes aikštelė didelė, erdvi, patogi privažiuoti. Tad visapusiškos sėkmės kitais metais linkim visiems – ir sultis spaudžiantiems, ir sulčių ištroškusiems!

Šakių krašto VVG informacija

Zenklai