Biudžetinė įstaiga Kukarskės globos namai įgyvendina projektą ,,Terapinės rekreacijos paslaugų teikimas Kukarskės globos namuose”

Biudžetinė įstaiga Kukarskės globos namai įgyvendina projektą ,,Terapinės rekreacijos paslaugų teikimas Kukarskės globos namuose” (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-13-2020). Projektas įgyvendinamas pagal VPS I prioriteto “Vietos ekonomikos plėtra ir aplinkosauga” priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai be partnerių vykdomas pelno projektas, kuris pretenduoja į 59 996,00 eurų paramą.
Projekto tikslas - pradėti teikti terapines rekreacines paslaugas senyvo amžiaus žmonėms ir negalią turintiems asmenims. Paslaugas, padedančias gerinti Šakių rajono gyventojų sveikatos būklę.
Projekto uždaviniai:

  1. Įsigyti įrangą terapinių rekreacinių paslaugų teikimui: Led projektorius su 3 diskais; šviečiantis pluoštas; interaktyvi projekcija; laikyseną formuojantis įrenginys; platforma-supynė; muzikinė pozicionavimo pagalvė; pasunkintas pledas; šviesos stalas; taktilinis takelis; aromaterapijos skydas; burbulų vamzdis; 5 planšetiniai kompiuteriai; stacionarus kompiuteris; 14 roletų;
  2. Pastatyti uždarą lauko terasą (plotas - apie 25 kv. m. įrengti terasos pagrindą – trinkelėmis išklotą aikštelę; įrengti skardinį stogą; stiklines sienas; įrengti šildymo sistemą „oras-oras“; įvesti elektros instaliaciją);
  3. Įrengti trinkelėmis klotą lauko takelį su metaliniais turėklais, vedantį į lauko terasą; (ilgis apie 60 m, o plotis vienoje vietoje 2 m., kitoje - 3 m.);
  4. Įrengti kneipo taką (ilgis 20 m., plotis - 0,7 m.);
  5. Sukurti 2 darbo vietas (1,5 etato: 1 etatą užimtumo specialistui ir 0,5 etato socialinio darbuotojo padėjėjui);
  6. Atlikti vietos projekto viešinimo veiklas.

Kodėl Kukarskės globos namai vykdo tokį projektą? Priežastis paprasta ir aiški, nes labai naudinga šiuose namuose gyvenantiems ir atvykstantiems solidaus amžiaus, ligotiems ir neįgaliems žmonėms. Rekreacijos paslaugos stiprina žmonių fizinę sveikatą, kuri kartu daro įtaką ir asmens psichinei sveikatai; nuo tokių paslaugų pagerėja žmonių gyvenimo kokybė, jie turi galimybes stiprinti savo sveikatą; žmonės turi galimybes bendrauti, tampa mažiau atskirti nuo bendruomenės; gaunant šias paslaugas, įsijungia ir bendravimo terapijos teigiamas poveikis asmens gyvenimo kokybei, mažinama socialinė izoliacija. Vyksta natūralus integracijos procesas į bendruomenę.
Norint pasiekti projekto tikslą ir įvykdyti uždavinius, numatyta teikti daugybę paslaugų, už kurias bus imamas nustatytas mokestis.
Projekto tikslams pasiekti jau įsigyta visa įranga. Dar netolimoje ateityje bus baigta statyti uždara lauko terasa, įrengtas trinkelėmis klotas lauko takelis su metaliniais turėklais bei kneipo takas.
O mes kalbiname projekto vykdytoją, Kukarskės globos namų direktorę Astą Pranaitienę, norėdami sužinoti projekto tikslus iš pirmų lūpų. Direktorė sako, jog dirbdamas darbą, ypatingai kai esi atsakingas už visą įstaigą, privalai rūpintis ir nuolat galvoti, kaip įstaigos teikiamas paslaugas pakelti į aukštesnį lygį. Šis projektas padės inovatyviai užimti ir lavinti neįgaliuosius ir senjorus, nes šioms grupėms reikalinga didelė priežiūra ir specialus lavinimas. Direktorė labai džiaugiasi, kad biudžetinės įstaigos gali dalyvauti šitokio pobūdžio projektuose, kurie neabejotinai sukuria aukštą pridėtinę įstaigos, šiuo atveju, Kukarskės globos namų vertę. Džiugu, kad ir Šakių rajono bendruomenės (Gelgaudiškio bendruomenės centras, Bunikių bendruomenės centras „Kregždantė“, Voverių bendruomenės centras „Jotija“, Kidulių bendruomenės centras „Vinkšnupis“ ir Sudargo bendruomenės centras) solidarizuojasi ir sutinka bendradarbiauti teikiant terapinės rekreacijos paslaugas, taip pagerinant gyvenimo kokybę neįgaliesiems ir senyvo amžiaus asmenims, nes juk šios paslaugos bus teikiamos ne tik Globos namuose gyvenantiems asmenims, bet ir atvykstantiems iš savųjų namų, kurių atvykimui pagelbės būtent bendruomenės.
Atsisveikinant ir susitarus susitikti dar ne kartą, direktorė sako – pagaliau mūsų Globos namai įgaus vertę, kurios kolektyvas labai ilgai laukė. Paslaugos ir Globos namų aplinka, įvertinant šios įstaigos buvimo vietą ir jai suteiktas rekreacines, gerbūvio ir komforto spalvas – suteikia galimybę jaustis labai gerai, žinant, kad senjorai, ligoti ir neįgalūs žmonės galės gyventi ir gydytis oriai!
Sėkmės visam Kukarskės globos namų kolektyvui projektą baigti ir veiklas pradėti! Tai, ką Jūs darote, yra kilnu ir prasminga!

Šakių krašto Vietos Veiklos grupės informacija

 

Zenklai