Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centras "Santaka" įgyvendina projektą ,,Aplinkos priežiūros bendruomeninio verslo įkūrimas Kudirkos Naumiestyje, Šakių raj.”

Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centras "Santaka" įgyvendina projektą
,,Aplinkos priežiūros bendruomeninio verslo įkūrimas Kudirkos Naumiestyje, Šakių raj.”
(ŠAKI–LEADER–6A–D–10–1–2021). Projektas įgyvendinamas pagal VPS I prioriteto “Vietos ekonomikos plėtra ir aplinkosauga” priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai be partnerių vykdomas pelno projektas, kuris pretenduoja į 51333,00 eurų paramą.
Projekto tikslas - pradėti aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio priežiūros paslaugų veiklą, siekiant skatinti verslumą bei kaimo gyventojų poreikius atitinkančių paslaugų teikimą Šakių krašto VVG teritorijoje.
Projekto uždaviniai:

 1. Įsigyti įrangą, skirtą aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio priežiūros paslaugoms teikti. Aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio priežiūros paslaugoms teikti būtinos įrangos kompektą sudarys:
  -Traktorius;
  -Puspriekabė;
  -Pakabinamas podirvio purentuvas (žemės dirbimo freza);
  -Priekinė pakaba;
  -Hidraulinis sniego peilis;hh
  -Šlaitinis žolės smulkintuvas-mulčiaris;
  -Benzininis pjūklas (2 vnt.);
  -Benzininė vejapjovė;
  -Benzininė krūmapjovė (trimeris) (2 vnt.);
  -Benzininės gyvatvorės žirklės;
  -Benzininis sniego valytuvas;
  -Benzininis kultivatorius;
  -Žolės pjovimo trauktoriukas.
 2. Sukurti 1,5 etato darbo vietos darbininkams.
 3. Atlikti vietos projekto viešinimo veiklas.

Šiuo projektu paslauga kuriama Kudirkos Naumiesčio seniūnijos gyventojams ir įstaigoms, kuriems reikalingos aplinkos ir kraštovaizdžio tvarkymo paslaugos. Šakių rajono savivaldybėje seniūnijų aplinkos tvarkymo paslaugas teikia seniūnijų administracijos, kurios vykdo bendro naudojimo teritorijų šaligatvių valymo, parkų, žaliųjų plotų priežiūros, kapinių priežiūros paslaugas. Privatiems asmenims ar įstaigoms skirtų aplinkos ir kraštovaizdžio tvarkymo paslaugų pasiūlos Kudirkos Naumiesčio seniūnijos teritorijoje nėra.
Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje gyvena 2375 gyventojai. Didžioji dalis seniūnijos gyventojų yra senyvo amžiaus, dėl amžiaus ir sveikatos būklės negalintys patys atlikti būtinųjų aplinkos ir kraštovaizdžio tvarkymo darbų. Atsižvelgiant į tai, galvojama, kad aplinkos ir kraštovaizdžio tvarkymo paslaugų poreikis nurodytoje bendruomeninio verslo tikslnėje grupėse nuolat augs.
Todėl atėjus pavasariui ir kiemų bei kraštovaizdžių tvarkymo metui, jau pastebimas ir gyventojų interesas šiai paslaugai. Tačiau projektas dar tik tik pradeda ir padeda kaupti techninę bazę, kuri atvyko į Kudirkos Naumiestį ir lauks pilnos paslaugos teikimo įrangos komplektacijos. Technika blizga naujumu, tuoj išryškės ir ženklais, kurie informuos apie didelės vertės paramos teikėjus, o mums smalsu patiems pamatyti, projekto vykdytojų darbais pasidžiaugti ir jų emocijomis pasidalinti bei savo skaitytojams parodyti, kuo gi jau praturtėjo Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centras "Santaka", kurio pirmininkė Loreta Adomaitienė sako – jaučiu, kad esam ir būsim reikalingi Kudirkos Naumiesčio žmonėms!
Linkim sėkmės ir laukiam tolimesnės projekto vykdymo eigos!

Šakių krašto Vietos Veiklos grupės informacija

 

Zenklai