Lukšių bendruomenės centras įgyvendina projektą „Aplinkos priežiūros bendruomeninio verslo įkūrimas Lukšiuose, Šakių raj.“

Lukšių bendruomenės centras įgyvendina projektą „Aplinkos priežiūros bendruomeninio verslo įkūrimas Lukšiuose, Šakių raj.“
Projektas įgyvendinamas pagal VPS I prioriteto ,,Vietos ekonomikos plėtra ir aplinkosauga” priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai be partnerių vykdomas pelno projektas, kuris pretenduoja į 58347,00 eurų paramą.
Projekto tikslas - pradėti aplinkos priežiūros ir kraštovaizdžio tvarkymo paslaugų veiklą, siekiant skatinti verslumą bei kaimo gyventojų poreikius atitinkančių paslaugų teikimą Šakių rajono Lukšių seniūnijoje.
Uždaviniai:

 1. Įsigyti įrangą, skirtą aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio priežiūros paslaugoms teikti. Aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio priežiūros paslaugoms teikti būtinos įrangos kompektą sudarys:
  - Jūrinis konteineris;
  - Traktorius;
  - Traktorinė šluota su surinkimo bunkeriu;
  - Automobilio priekaba su tentu;
  - Sodo traktoriukas;
  - Pjovimo agregatas traktoriukui;
  - Vejapjovė;
  - Krūmapjovė;
  - Grandininis pjūklas;
  - Lapų pūstuvas;
  - Skarifikatorius;
  - Aukšto slėgio purkštuvas;
  - Aukštapjovė;
  - Benzininis kultivatorius;
  - Elektrinis šakų smulkintuvas;
  - Hidraulinis sniego peilis;
  - Trečias hidraulinis kontūras su montavimu;
  - Frontalinis krautuvas;
  - Mobilus telefonas darbininkams, skirtas kontaktuoti su klientais;
 2. Sukurti 1,5 etato darbo vietos žaliojo ūkio darbininkams;
 3. Atlikti vietos projekto viešinimo veiklas.
  Įranga jau visa įsigyta, paženklinta viešinimo ženklais ir puikuojasi laukdama darbo su ja pradžios. Darbuotojai taip pat parengti darbui. Bendruomenės centro pirmininkas Sigitas Bendorius sako, kad ši paslauga kuriama Šakių rajono Lukšių seniūnijos gyventojams ir seniūnijoje veikiančioms privačioms įmonėms, įstaigoms, organizacijoms, tai yra subjektams, kuriems reikalingos aplinkos ir kraštovaizdžio tvarkymo paslaugos. Šakių rajono savivaldybėje seniūnijų aplinkos tvarkymo paslaugas teikia seniūnijos, kurios vykdo bendro naudojimo teritorijų šaligatvių valymo, parkų, žaliųjų plotų priežiūros, kapinių priežiūros paslaugas. Tačiau dėl riboto finansavimo teikiamų paslaugų apimtys ir dažnumas nėra pakankami. Privatiems asmenims ar įstaigoms, įmonėms, organizacijoms skirtų aplinkos ir kraštovaizdžio tvarkymo paslaugų pasiūlos Lukšių seniūnijos teritorijoje nėra. Todėl šis projektas ir yra tinkamas būdas šią paslaugos stygiaus nišą užpildyti. Dabar jau belieka laukti realių užsakovų ir startuoti. Mes linkim sulaukti užsakymų, pradėti dirbti, susipažinti su technika bei įranga ir įgauti vis daugiau patirties ir praktikos. Matom, kad bendruomenės centras savo paslaugas viešina socialiniuose tinkluose, žinia sklis ir iš lūpų į lūpas – tai be jokios abejonės! Ir darbai tikrai įsivažiuos! O mes Lukšių bendruomenės centrą tikrai dar aplankysim ir pakalbėsim smulkiau apie viską tada, kai pirmininkas mums galės ką nors daugiau nupasakoti!

Šakių krašto Vietos veiklos grupė

Zenklai