Kidulių jaunimo ekologinis klubas „Šerenta" įgyvendino projektą „Zanavykiškų žolelių nauda“

Kidulių jaunimo ekologinis klubas „Šerenta", asociacija įgyvendino projektą ,,Zanavykiškų žolelių nauda“ (ŠAKI-LEADER-1A-D-6-13-2020).
Projektas įgyvendintas pagal VPS I prioriteto priemonę ,,Zanavykų krašto produktų ir tradicinių amatų integravimas į turizmo plėtrą“ ( LEADER-19.2-SAVA-6).
Tai be partnerių vykdytas bendruomeninio verslo projektas, kuris gavo 33 420,08 eurų paramą.
Projekto tikslas buvo - skatinti regioninių produktų integraciją, bendradarbiaujant su vaistinę žaliavą auginančiais ūkininkais, perdirbant ir prekiaujant vaistinėmis arbatžolėmis, bei vaisių, daržovių saldainiais, cukatomis.
Įgyvendinti projekto uždavniai:
1.Įsigyta projekte numatyta įranga: konvekcinės džiovinimo sistemos džiovinimo kamera, džioviklio ruošimo - tiekimo sistema su šildytuvu, džiovyklės šilumos generavimo sistemos papildomas - dirbtinis šilumos šaltinis, šilumos akumuliavimo - paskirstymo sistema, buitinių nuotekų biologiniai valymo įrenginiai.
2.Sukurta 1 darbo vieta (0,85 etato).
Privačiose, rėmėjų ir klubo narių lėšomis specialiai paruoštose ir pritaikytose patalpose sustatyta ir sumontuota visa pagal projektą įsigyta žolelių džiovinimo sistemos įranga. Įranga jau išbandyta ir puikiai veikia pagal paskirtį. Taip pareiškėjos - jaunimo organizacijos „Šerenta“ nariai stengiasi kurti savo ateities verslą. Šiam verslui vystyti reikės nemažai darbščių rankų - rinkti gamtoje žoleles, auginti ir džiovinti vaistažoles, gaminti vaisių ir daržovių cukatas, pakuoti pagamintą produkciją, viešinti visus verslo žingsnius, kurti elektroninę parduotuvę, kad būtų galima sėkmingai parduoti tai, kas su meilė sukurta.

Šiuo metu klubo „Šerenta“ jaunimas jau gali ne tik pasakoti apie projekto viziją ar tikslus, bet ir parodyti tai, kas sukurta. O tai sudžiovintos žolelės, įgavusios ne tik kokybiško produkto vertę, bet ir keliančios estetinį džiaugsmą – gražu ir patrauklu, tarsi net nuotraukose kvepia...
Kol projekto vykdytojai galvoja apie kuo spartesnį elektroninės parduotuvės sukūrimą, suteiksiantį galimybę realizuoti pagamintą produktą, kvapniosios ir sveikosios žolelės, pavadintos Poniškąja arbata, savo pirkėjo ieško ir laukia „poniškose“ vietose – Šakių rajono Kidulių ir Gelgaudiškio dvaruose...
Šerentos jaunimas ir mes su jais kartu tikime, kad vykdant projektines veiklas sukauptos žinios ir pagaminta produkcija pasieks tuos, kurie ieško sveikatos išsaugojimo ir susigrąžinimo receptų.
Paklausti, o kada gi pradės rinkti šviežias šių metų žoleles, projekto vykdytojai sako – oi, tuoj po Velykų pradėsim naują sezoną...
O mes lauksim sveikų susitikimų su šio „sveiko“ projekto vykdytojais! Smagu turėti sveikata besirūpinančių bičiulių! Sėkmės Šerentai!

Šakių krašto VVG informacija

Zenklai