Vytautas Kaunas įgyvendina projektą ,,Dailės studija – galerija”

Vytautas Kaunas įgyvendina projektą ,,Dailės studija – galerija” (ŠAKI-EURI-6A-D-11-8-2021).
Projekto tikslas - Šakių rajone pradėti vykdyti ekonominę veiklą, įkuriant dailės studiją – galeriją, sukuriant darbo vietą pareiškėjui.
Parama projektui – 30000,00 eurų.
Projekto uždaviniai:
1. Atlikti pastato (bendras plotas 99,86 kv.m.), esančio Beržų g. 4, Tubelių km., Lukšių sen. Šakių raj., pirmo aukšto kapitalinį remontą ūkio būdu atliekant darbus:
1.1. Monolitinių betono juostinių pamatų, atraminės ir rūsio sienos tvarkymo;
1.2. Skardos stogo dangos;
1.3. WC ir sanitarinių mazgų montavimo;
1.4. Betono posluoksnių grindims įrengimo;
1.5. Langų ir durų blokų įrengimo;
1.6. Grindų pagrindo išlyginimo;
1.7. Keraminių plytelių dangos dengimo.
2. Įsigyti veiklai vykdyti reikalingus baldus ir įrangą: lentynas, rašomąjį stalą, pasukamą biuro kėdę, molbertus, stūmoklinį presą, valcavimo stalą, krosnį keramikai, raku keramikos krosnį, žiedimo staklės, modeliavimo ratus, prožektorius su stovu, vandens siurblį, temperatūros registratorių, vandens šildytuvą, šilumos siurblius, mobilų telefoną, nešiojamą kompiuterį.
3. Sukurti 1 darbo vietą (1 etatą) pareiškėjui tapytojo – keramiko – vadybininko pareigybei.
Atlikęs seno pastato pirmo aukšto kapitalinį remontą ir įsigijęs reikalingą įrangą, pareiškėjas įkurs meno studiją – galeriją, kur įrengtoje erdvėje, jos gražioje gamtinėje aplinkoje tapys – kurs didesnius ir mažesnius tapybos ir grafikos darbus parodoms, plenerams bei pardavimui. Čia turėtų gimti ir išskirtinė pareiškėjo rankų darbo keramika – buities bei puošybos gaminiai. Taip pat pareiškėjas planuoja gaminti dideles lėkštes, mažus dubenėlius, lėkštes – padėklus, šeimos židinius, žvakides, varpelius ir kt.

Čia bus galimybė mokytis tapybos meno, užsisakyti edukacijas, skirtas individualiems asmenimis bei grupėms, dalyvauti parodose bei nusipirkti paties pareiškėjo sukurtų meno dirbinių. Meno studijoje bus organizuojami tarptautiniai, nacionaliniai bei regioniniai plenerai.
Tapybos pamokų ir edukacijų metu kiekvienas dalyvis galės išmėginti spalvas, sukurs ir mėgausis kūrybos procesu. Keramikos pamokų ir edukacijų dalyviai bus supažindinami su lietuvių liaudies menu, senųjų baltų keramika, ornamentų motyvais, įdomia Raku keramika. Edukaciniai užsiėmimai supažindins su archeologinės keramikos dirbinių pavyzdžiais, su keramika ir jos kilme, molio savybėmis. Dalyviai išklausys patarimų apie lipdymo technologijas bei dekoravimą. Edukacijos metu bus mokoma molio lipdymo, jo technologijos.
Visa tai skamba labai įdomiai ir intriguojančiai kiekvienam, kuriam nors dalele įdomi meninė veikla. O visam tam emocinio svorio dar labiau prideda tai, jog projekto pareiškėjas yra profesionalus dailininkas Vytautas Kaunas. Tad ateities planai, numatyti projekto paraiškoje ir paties pareiškėjo mintyse iš tiesų praturtins galimybes besidomintiems žmonėms ,,pačiupinėti meną” savo rankomis iš taip arti ir dar istorinių paslapčių pilnoje paveldo erdvėje – juk aplink Zyplių dvaras su savo neblėstančia trauka ir visokiausių įdomybių siūlymais.
Perspektyva intriguoja, o darbai vyksta taip, kaip ir būna tokiais atvejais – sunkiau ar lengviau, bet į priekį! Linkim sėkmės ir laukiam!

Šakių krašto VVG informacija

Zenklai