LR Seime vykusioje konferencijoje diskutuota apie jaunimo galimybes

Birželio 8 d. Šakių krašto VVG valdybos narė Aistė Bakaitė dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje Lietuvos Respublikos Seime vykusioje konferencijoje „Jaunimo politika savivaldybėse: esama situacija, iššūkiai ir galimybės“. Konferencijos tikslas – pristatyti naujiems išrinktiems savivaldybių tarybų nariams bei konferencijos dalyviams Jaunimo politiką savivaldybėse, Jaunimo politikos prioritetines kryptis, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiklas, aptarti vietos bendruomenių ir jaunimo dalyvavimą, atviro darbo su jaunimu plėtrą savivaldybėse, jaunimo reikalų koordinatoriaus darbą ir svarbą savivaldybėje, kitus klausimus.

Pirmoje konferencijos dalyje kalbėta apie Nacionalinės jaunimo politikos 2011-2019 metų programą, jos tikslus, uždavinius, siekiamus rezultatus, regioninės jaunimo politikos iššūkius ir galimybes, elektroninės demokratijos priemonių plėtojimą Lietuvoje. Savivaldybės jaunimo politiką jaunimo atstovų akimis, politikos viziją ir realybę pristatė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas, apie Jaunimo politikos įgyvendinimo praktinę pusę Šilalės ir Jonavos savivaldybėse kalbėjo šių savivaldybių merai.

Antroji konferencijos dalis buvo skirta darbui sekcijose. Šakių krašto VVG valdybos narė dalyvavo darbo grupėje, kurioje buvo aptartas vietos bendruomenės ir jaunimo dalyvavimas, vietos veiklos grupių vaidmuo, diskutuota, ar bendruomenė – taip pat galimybė veikti.

Aistės Bakaitės nuomone tokios konferencijos yra reikalingos, tik norėtųsi, kad pats jaunimas daugiau kalbėtų ir dalintųsi savo patirtimi. Apie darbo grupės susitikimą, jo metu vykusias diskusijas pakalbinta valdybos narė sakė: „Kalbant apie darbo grupę, kurioje aš dalyvavau, galiu pasakyti, kad ypatingai nieko naujo nesužinojau, kadangi joje buvo kalbama apie tai, kas turėtų būti daroma, kokia turėtų būti VVG ir panašiai. Manau, kad mūsų VVG įtraukia jaunimą, bendrauja su jaunimu, jaunimui atviros galimybės, todėl mes nesusiduriame su didelėmis problemomis, svarbiausia, kad pats jaunimas norėtų veikti, nes Šakiuose galimybės tam tikrai sudarytos. Taip pat manau, kad bendruomenėse jaunimas gali  išreikšti save, savo mintis, idėjas. Juk studentui, kuris grįžta iš studijų į gimtinę smagu įsitraukti į visuomeninę veiklą ir veikti gimtinės labui. Aš pati priklausau Lukšių bendruomenei, todėl drąsiai galiu sakyti, kad bendruomenėje jaunimas yra išgirstas ir bendruomenei jaunimas yra svarbus“.