Veršių bendruomenės centras baigė įgyvendinti projektą „Dieninė stovykla “Čia mano kraštas”

Veršių bendruomenės centras – vienas iš keturių rajono bendruomenių centrų, kurie jau įgyvendino pirmuosius projektus pagal Šakių krašto vietos plėtros strategiją. Veršiečių projektas, kurio vertė buvo 45 tūkst. litų, sukūrė aibę vietos vaikams ir jaunimui reikalingų veiklų.

Veršių bendruomenės centras 2011 metų balandžio 1- 2012 metų liepos 1 dienomis įgyvendino vietos projektą „Dieninė stovykla “Čia mano kraštas”. Bendra projekto vertė buvo 56 250 Lt, o ES parama projektui LEADER-10-ŠAKIAI-01-003, kuri buvo skirta pagal Šakių krašto vietos veiklos grupės įgyvendinamą krašto vietos plėtros strategiją, sudarė 45 tūkst. litų.  Likusią projektui įgyvendinti skirtą sumą sudarė nemokamas savanoriškas darbas (4620 Lt),  rajono savivaldybės skirtas koofinansavimas (6630 Lt).

Projekto įgyvendinimo metu suorganizuotos trys dieninės stovyklos vaikams ir jaunimui. Po savaitę Veršiuose, Sintautuose ir Patašinėje vykusiose stovyklose iš viso dalyvavo 80 dalyvių. Jaunimas ir vaikai kankliavo ir grojo lumzdeliais, vėlė vilną, kūrė medžio skulptūras, dalyvavo pažintinėse ekskursijose po Lietuvą. Projekto dėka bendruomenė įsigijo įrangą stovyklų organizavimui: kompiuterinę ir skaitmeninę techniką, muzikos instrumentus (kankles ir lumzdelius), įgarsinimo, vaizdo ir garso fiksavimo aparatūrą, medieną skulptūrų kūrimui ir kt.

Šis projektas – vienas iš keturių, kuriuos rajone veikiančios bendruomenės baigė įgyvendinti pagal LEADER programą. Visi jie buvo parengti I paraiškų rinkimo etapui dar 2010 metų spalio mėnesį. Iš viso tuokart Šakių krašto vietos veiklos grupė sulaukė devynių paraiškų, įvertinimus praėjo ir finansavimą gavo septyni projektai.

Veršių bendruomenės centro projektas „Dieninė stovykla “Čia mano kraštas” būrė jaunimą bendrai veiklai, lavino jų meninius sugebėjimus, pagarbą savo krašto kultūrai, tradicijoms pažinti. Projekto partneriais buvo Šakių rajono Beržynų pagrindinė mokykla ir Šakių rajono meno mokykla. Birželio 6-12 d. vyko jaunųjų medždrožių stovykla, birželio 16 dieną vyko išvyka į Žemaitiją, aplankytas Telšių miškų urėdijos „Žvėrinčius“, japoniškas sodas - parkas Kretingos rajone, Palanga.

Birželio 27– liepos 3 dienomis vyko jaunųjų kanklininkų stovykla, birželio 30 dieną stovyklos dalyviai vyko į pažintinę kelionę po Lazdijų rajoną, o grįždami užsuko į kanklininkų stovyklą Prienų rajone, Skriaudžiuose. Liepos 4-10 dienomis vyko menų stovykla, kurios metu mokytasi vilnos vėlimo, molio lipdymo, dekupažo paslapčių.

Šis projektas – vienas iš trijų, kurių imtis pagal Šakių krašto vietos veiklos grupės įgyvendinamą Šakių krašto vietos plėtros strategiją, nepabūgo Veršių bendruomenės centras. 2003 metų balandžio 15 dieną susibūręs bendruomenės centras pirmuosius penkerius metus labiau gilinosi į kultūrinių renginių ir jaunimo užimtumo organizavimą, gyvenamosios aplinkos, kaimo įvaizdžio gerinimą. Pirmuosius centro gyvavimo metus iš esmės nebuvo rimtesnių fondų, kurie būtų galėję skirti didesnę paramą.

Nuo 2008 metų  vasario 25 dienos centrui vadovauja Laimina Auštrienė. Aktyviai jai talkina Romas Milius, Saulė Rudzinskienė, Daiva Armonienė, Audronė Bingelienė, Dalia Stravinskienė, Irena Grybienė, Kristina Janušaitienė, Kęstutis Daugėla. Vyksta glaudus bendradarbiavimas su vietine Beržynų mokykla, Veršių laisvalaikio sale, jaunimu. Didžioji Veršių bendruomenės centro veikla įsibėgėjo apie 2010 metus – būtent tuomet teiktas projektas „Dieninė stovykla “Čia mano kraštas”. O per 2011 metus parengtas vienas investicinis ir du jaunimo projektai tai pačiai LEADER programai. Parengtas vienas sveikatos projektas, vienas projektas Žemės ūkio ministerijai irk t.

Šios veiklos dėka į Veršius “atkeliauja” nemažai paramos lėšų:

Iš rajono savivaldybės biudžeto – du jaunimo projektai gavo 800 Lt, sveikatos projektas 1300 Lt, koofinansuojant projektą „Dieninė stovykla “Čia mano kraštas”- 6630 Lt, dar 35 012 Lt investicijų projektui – iš viso 43 742 Lt. ŽŪM skyrė 21 167 Lt paramą, ES paramos fondai skyrė 428 488 Lt, Lietuvos kredito unija - 1000 Lt. Bendra šių projektų ir paramų suma sudaro 494 397 Lt.

L.Auštrienė teigė, kad pagrindinis ramstis įgyvendinant sugalvotas idėjas yra vietos kaimo gyventojai, kurie savo dalyvavimu, materialinėm vertybėm prisideda prie jų įgyvendinimo. Visada didžiausios finansinės paramos sulaukiama iš vietinių ūkininkų bei  vietos gyventojų, KB „Sintautų pienas“, K.Naumiesčio ir Šakių „Nemuno“ kooperatyvų, Sintautų seniūno ir kt. Bendruomenėje šiuo metu yra 59 nariai. Narių amžius labai įvairus. Daug senjorų, net 21, kurie jau nėra dirbantys. Iš likusių – 22 bendruomenės nariai yra dirbantys įvairiose organizacijose ir tik 16 narių ūkininkauja arba augina namuose mažus vaikus, arba yra namų šeimininkės.

alt alt