VVG ir NMA atstovai dalinosi veiklos patirtimi

Spalio 23 – lapkričio 8 dienomis Nacionalinėje mokėjimo agentūroje prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) vyko susitikimai su Lietuvos vietos veiklos grupėms (VVG). Renginiuose dalyvavo skirtingų VVG atstovai, NMA ir Žemės ūkio ministerijos specialistai. Renginiuose dalyvavo ir Šakių vietos veiklos grupės administracijos darbuotojos.

Tokie susitikimai su visų šalies savivaldybių VVG atstovais organizuojami jau antrus metus iš eilės. Susitikimų metu VVG atstovai susipažino su 2014–2020 m. programavimo laikotarpio LEADER perspektyvomis ir Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos (KPP) priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ administravimo aktualijomis. Daug dėmesio susitikimų metu skirta viešųjų pirkimų įgyvendinimo, mokėjimo prašymų pildymo ir teikimo, kitiems vietos plėtros strategijų įgyvendinimo administravimo klausimams.

Iš viso vyko devyni renginiai, skirtingų VVG atstovai juose dalyvavo mažomis grupelėmis. Taip siekta, kad VVG atstovų bendravimas su jų veiklą administruojančiais NMA specialistais, aptariant aktualiausius 2007–2013 m. laikotarpio vietos plėtros strategijų įgyvendinimo klausimus, kuo produktyvesnis. Darbinėse grupėse aktyviai dalyvavo ir Šakių VVG administracijos darbuotojos Aušra Levišauskienė, Alina Baltrušaitienė, Milda Žemaitienė.

Renginių metu VVG atstovai galėjo aktyviai dalyvauti diskusijose ir teikti pasiūlymus dėl KPP priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ programinių nuostatų, reikalavimų vietos plėtros strategijų atrankai bei lėšų joms įgyvendinti skaičiavimo metodikos projektui. Po kiekvieno susitikimo per savaitę VVG atstovai turėjo pateikti pastabas dėl naujojo laikotarpio LEADER įgyvendinimo galimybių. Surinkus gautas pastabas, šių metų gruodžio mėnesio pradžioje vyks LEADER metodo koordinavimo grupės posėdis, kuriame ir bus aptartos tolimesnės LEADER įgyvendinimo perspektyvos.

Tiek VVG, tiek NMA teigia, kad tokie susitikimai yra labai naudingi. Susitikimų metu VVG atstovai galėjo išspręsti tam tikras programos įgyvendinimo metu kylančias problemas, paklausti tai, kas aktualu konkrečios VVG darbe, netgi tarpusavyje pasidalinti patirtimi. O NMA specialistams tai buvo puiki proga labiau pažinti skirtingų šalies VVG veiklą ir subtilybes; sužinoti, kokiomis problemomis jos gyvena ir formuoti.