VVG mokymai ugdo bendruomenės narių įgūdžius

alt

Šakių krašto vietos veiklos grupės administracija tęsia mokymų ciklą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Parama VVG veiklai, įgūdžiams įgyti ir aktyviai pritaikyti“ veiklos sritis „Parama vietos plėtros strategiją įgyvendinantiems asmenims mokyti, konsultuoti“ ir „Parama potencialių vietos projektų vykdytojų, esančių VVG teritorijoje, aktyvumui skatinti“. Mokymai įgyvendinami pagal projektą „Šakių krašto VVG vietos plėtros strategijos įgyvendinimo dalyvių gebėjimų ugdymas ir aktyvumo skatinimas“. Projekto Nr. 4PV-KM-10-1-000631-PRO001. Projektą remia Lietuvos Respublika.

Iki gruodžio mėnesio pagal aukščiau įvardintą projektą jau įvyko šie mokymai: „Bendruomenės veiklos dokumentų rengimas“ (du seminarai); „Buhalterinė apskaita nepelno siekiančiose organizacijose“ (du seminarai); „Viešieji pirkimai: sutartys“; Viešieji pirkimai: pirkimų organizavimas“ (trys seminarai). Taip pat įvyko ir keletas informacinių renginių: „Šakių krašto VVG strategijos įgyvendinimo rezultatai ir perspektyvos“ bei „Vietos plėtros strategijos įgyvendinimo aktualijos“.

Tačiau tuo mokymų ciklas nesibaigė: iki kitų metų balandžio dar planuojama surengti septynis informacinius renginius ir 12 seminarų. Preliminarios planuojamų mokymų temos: „Bendruomenės narių verslumo skatinimas (trys seminarai); „Viešieji pirkimai: sutartys“; „Bendruomenės veiklos laiko valdymas“; „Efektyvus susirinkimų vedimas“; „Viešieji pirkimai“; „Stresas, konfliktai ir bendravimas“; „Vietos plėtros strategijos rengimas ir įgyvendinimas“ (trys seminarai); „Kūrybinių metodų taikymas bendruomenės sutelktumo didinimui“.

Taip,  naudojantis šio projekto galimybe, šiuo metu rajone veikiančių kaimo bendruomenių centrų ir kitų NVO atstovams vyksta anglų kalbos kursai pradedantiesiems ir pažengusiems. Kursų trukmė – septyni mėnesiai. Visi kursų ir seminarų dalyviai gaus pažymėjimus.

Rengiant projektą ir dėliojant būsimų mokymų temas, Šakių krašto VVG administracijos darbuotojos atliko bendruomenių narių apklausą, ištyrė norimų mokymų poreikį. Būtent po apklausos ir jos analizės ir paaiškėjo, į ką labiausia reikėtų kreipti dėmesį. Pagal tai ir buvo parinktos mokymų temos. Mokymų  ir informacinių renginių organizavimo paslaugų pirkimo konkursą laimėjo UAB "Pokyčių valdymas". Šį įmonė samdo lektorius, kurie yra dėstomų temų žinovai ir savo srities specialistai.

Mokymų ciklas prasidėjo šių metų birželį. Juos visiškai užbaigti planuojama kitų metų balandį. Iš viso bus suteikta 364 val. trukmės mokymai, surengti devyni informaciniai renginiai. Pagrindinės temos: Anglų kalbos kursai pradedantiesiems ir pažengusiems; : „Bendruomenės veiklos dokumentų rengimas“; Buhalterinė apskaita nepelno siekiančiose organizacijose“; „Viešieji pirkimai: sutartys“; Viešieji pirkimai: pirkimų organizavimas“; „Bendruomenės narių verslumo skatinimas; „Viešieji pirkimai: sutartys“; „Bendruomenės veiklos laiko valdymas“; „Efektyvus susirinkimų vedimas“; „Viešieji pirkimai“; „Stresas, konfliktai ir bendravimas“; „Vietos plėtros strategijos rengimas ir įgyvendinimas“; „Kūrybinių metodų taikymas bendruomenės sutelktumo didinimui“.

Dauguma mokymų vyko ir vyksta Šakiuose, VšĮ „Šakių vaikų ir jaunimo centre“. Lukšių bendruomenės centras ir Kriūkų bendruomenės centras pagal norinčių mokytis skaičių gavo galimybę mokymus organizuoti savose patalpose – taip sudaroma patogesnė galimybė aktyvių bendruomenių nariams taupyti laiką kelionių į Šakius sąskaita.

Iki šiol mokymuose jau yra dalyvavę ir vienokius ar kitokius kursus baigė 75 asmenys. Anglų kursus lanko 23 asmenys. Atskirų pagal tematiką kursų trukmė - 8 arba 16 val. Anglų kalbos kursų mokymų  bendra trukmė – 204 val. Mokymuose dalyvauja Girėnų, Lukšių, Lekėčių, Sintautų, Panovių, Išdagų, Briedžių, Voverių, Voniškių, Plokščių, Kriūkų, Liepalotų, Turčinų, Keturnaujienos, Slavikų, Mikytų, Griškabūdžio, Veršių, Ritinių, Gerdžiūnų, Gelgaudiškio, Tarpučių, Janukiškių, K. Naumiesčio, Baltrušių kaimo bendruomenių atstovai.

Tai ne pirmasis Šakių krašto VVG administracijos organizuotų mokymų ciklas. Per 2010-2013 metų laikotarpį jau įvyko 57 mokymai. Įvairiems mokymams ir bendruomenių narių apmokymams  buvo numatyta ir skirta pinigų pagal vykdomą projektą „Šakių krašto VVG vietos plėtros strategijos įgyvendinimo dalyvių gebėjimų ugdymas ir aktyvumo skatinimas“. Keleto metų tokios veiklos patirtis jau įrodė, kad bendruomenių atstovams, vis aktyviau dalyvaujantiems projektinėje veikloje, visuomet yra naudinga atnaujinti ar pagilinti turimas žinias.

Rengiant vis daugiau mokymų, vis lengviau tampa ir formuoti atskirų temų mokymų grupes: bendruomenėse jau yra pakankamai ryškus pareigų pasiskirstymas, atskiri bendruomenių nariai renkasi mokymus pagal savo kuruojamas sitis. Ir šiuose mokymuose dalyvaujantys asmenys lanko mokymus tų sričių, kuriuose jiems trūko tam tikros srities ar specifinių žinių. Tai itin svarbu, nes šiuolaikinis pasaulis nestovi vietoje, visada reikia sekti naujoves ir plėsti žinias. Rajono žmonės praplėtė savo žinias, visiems buvo suteikti pažymėjimai, kas įrodo jų išklausytus mokymus ir žinių bei tam tikrų gebėjimų įgijimą, turėjimą.

Suteikta nemokama galimybe dalyvauti mokymuose pasinaudojo net 477 asmenys. Šakių krašto VG administracijos darbuotojos džiaugiasi, kad, tariantis dėl mokymų temų ir kitais klausimais, rajone veikiančių kaimo bendruomenių centrai tapo rimtais VVG partneriais. Iš pradžių buvo aktualūs mokymai, kaip rašyti projektus. Vėliau aktualūs tapo įvairios dokumentacijos rengimo seminarai. Pastaruoju metu bendruomenių nariai renkasi bendruomenių telkimo, skatinimo, verslumo mokymų temas. O štai užsienio kalbų kursai ir viešųjų pirkimų bei raštvedybos seminarai visais laikotarpiais reikalingi, nes visuomet yra įstatyminių bei gyvenimiškų pakeitimų ir naujovių.

VVG administraciją džiugina faktas, kad randasi vis daugiau bendruomenių, kurios mokymus nori daryti savo bendruomenėse – taip į aktyvią veiklą įtraukiama vis daugiau konkrečios bendruomenės narių.

Šakių krašto VVG administracija ir toliau eis pasirinkta kryptimi, įgyvendins numatytus mokymus. Kadangi 2007-2013 m. strategija eina į pabaigą (baigsis kirų metų vasaros pabaigoje), baigsis ir šiai strategijai skirti mokymai. Tačiau jau artimiausiu metu VVG administracijos bei viso rajono visuomeninio aktyvo laukia pats didžiausias darbas – paruošti naują 2014-2020 m. vietos plėtros strategiją.