Lepšių krašto unikalumas

01Atrodo, nebūtų lengva surasti tokį kaimą, kaip Lepšiai. Bendruomenės centrą jie įkūrė beveik su paskutiniąja jų kūrimosi banga. Tačiau tai nereiškia, kad jie ir veiklose pasktutiniai. Kur ten! Jų ir pavadinimas – kraštiečių bendruomenė - sako, kad jie stiprūs, nes jų junginį sudaro nebūtinai vietinai gyventojai. Jie remiasi visais, kuriems yra brangus gimtasis kraštas, neatsižvelgiant į tai, kur jie begyventų. Todėl nestebina ir jų svajonės apie naująjį investicinį laikotarpį ir apie paramos kaimui per jį teikiamas galimybes.

Šakių krašto VVG darbuotojos birželio 22 d. lankėsi susitikime su Lepšių kraštiečių bendruomenės visuomene. Bendruomenės patalpose vyko Šakių krašto VVG 2016-2023 m. vietos plėtros strategijos bei vietos projektų įgyvendinimų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu administravimo taisyklių viešinimo renginys Lukšių ir Lekėčių seniūnijų bendruomenių nariams.
02Lepšiai – kaimas Šakių rajone, 6 km į pietus nuo Lukšių, šalia kelio į Griškabūdį, seniūnaitijos centras. Šio kaimo kraštiečių bendruomenės pirmininkė Ona Baltrušaitienė dar netolimoje praeityje savo lėšomis įsigijo apleistas buvusios Lepšių pradinės mokyklos patalpas ir atliko jų kapitalinį remontą, o tada įkūrė čia naujai susibūrusios kraštiečių bendruomenės būstinę - Lepšių kaimo kraštiečių bendruomenės židinį. Tokia jauna nedidelės vietovės bendruomenė jau jungia 47 narius. Įkurta ji ne vien tam, kad švęstų šventes, bet ir darytų gerus darbus Lepšių kraštui. Naujam gyvenimui prikelta 1792 m. statinys - Šilgalių kaimo koplytėlė, o kapinaitėse pradėti laidoti mirusieji. Dar viena graži Lepšių kaimo bendruomenės iniciatyva - turėti asfaltuotą 8,5 km kelią. Surinkę gyventojų parašus kreipėsi į savivaldybės vadovus, seimo narius. Noras gražinti kaimą, būti potencialiais projektų teikėjais, jautėsi ir renginio metu.Užsiėmime dalyvavo ir Lukšių seniūnas Vidas Cikana, kurio patirtis ir pamąstymai Strategijos įgyvendinimo klausimais buvo naudingi visiems dalyviams.

VVG informacija

Zenklai